ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Blog > Komentarze do wpisu

Miniaturowe książki

Dowiedziałam się przypadkiem, że tu, w Katowicach znajduje się Muzeum Najmniejszych Książek Świata położone na ul. Traktorzystów 5 (Piotrowice). Muzeum to powstało z inicjatywy syna  Zygmunta Szkocnego, który robił najmniejsze książki na świecie. Pierwszą miniaturkę zrobił w 1935 roku. W 1978 roku jego książka została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Na 28 stronach umieścił 24 litery alfabetu łacińskiego. Książeczka ma wymiary 1 na 0,8 mm, jest wielkości ziarnka maku. Książki robił aż do śmierci w wieku 93 lat. Ostatniej nie dokończył. Gdy umierał siedem lat temu, w swoim zbiorze miał 165 malutkich książek.

Ta historia tak mnie zafascynowała, że postanowiłam zrobić kilka miniaturowych książek:). 


środa, 24 lipca 2013, jola-1986
Nazywam się Jolanta Rypień-Wilczek. Masz pytania - napisz: jolanta.rypien@gmail.com - jeśli tylko będę mogła na pewno odpowiem :-) Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie i kopiowanie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.

Polecane wpisy

Komentarze
2014/04/17 18:02:41
Ale świetne i jeszcze te skórkowe okładki- po prostu cudne ;)! Robiłam kiedyś podobne, al mam na nie za mało cierpliwości i po 5 stwierdziłam, że to nie na moje nerwy ;)
Darmowy licznik odwiedzin