ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
niedziela, 15 października 2017

Pani Alina chciała, żebym wyczarowała wnętrze dla Jej córeczki w przysłanym lampionie :-) Gdy otworzyłam paczkę zobaczyłam piękny, zdobiony delikatnymi ornamentami lampion. I w takim samym klimacie postanowiłam urządzić jego wnętrze. Mebelki zrobiłam z drewna, na ścianie zamieściłam motylki, które dziewczynka bardzo lubi, a na toaletce imię i zdjęcie :-) Na górze zamocowałam żyrandol :-) Miłego weekendu dla wszystkich

Pani Anna postawiła przede mną duże wyzwanie - stworzenie ringu w lampionie dla małego fana wrestlingu (dla niewtajemniczonych - jak głosi Wikipedia - wrestling to rodzaj rozrywki sportowej, w której przebieg walki jest wyreżyserowany i ustalany przez tzw. bookerów, a scenariusz zawiera sekwencję ruchów i instrukcje specjalnego zachowania zawodników podczas walki. Dopuszczalne jest także użycie krzeseł i drabin) :-) Ring i drabinę zrobiłam z drewna, na ścianie zamieściłam przesłane mi zdjęcie.

Za oknem coraz zimniej, u mnie coraz bardziej świątecznie :-) Dla Pani Iwony miałam przyjemność wykonać lampion z miniaturowym, świątecznym wnętrzem, który będzie rekwizytem podczas sesji fotograficznych w studiu :-)Mebelki i kominek zrobiłam z drewna, choinkę ozdobiłam miniaturowymi bombkami :-)

Malutka Hania ma rodziców, którzy są maszynistami (ma zatem w ramce-metryczce różową lokomotywę), ma również białego kota, którego miniaturowy odpowiednik znalazł się we wnętrzu i ma mamę, która uwielbia "Małego Księcia" - stąd miniaturowa książeczka o tym tytule w łóżeczku :-) I ma też brata bliźniaka, dla którego również zrobiłam ramkę-metryczkę, którą z przyjemnością zaprezentuję już niedługo :-)

Gabinet kosmetyczny w miniaturze zrobiłam na zamówienie Pani Jolanty na podstawie przesłanych zdjęć :-) Mebelki zrobiłam z drewna, fotel kosmetyczny obiłam ekoskórą :-)Mama Pani Kasi kocha jesień :-) I to dla niej jest właśnie wykonany przeze mnie lampion z wnętrzem w jesiennym klimacie :-) Mebelki zrobiłam z drewna, poduszeczkę uszyłam, na stoliczku zamieściłam miniaturową książeczkę związaną z zainteresowaniami mamy Pani Kasi :-)

Wspomnienia można zatrzymać na różne sposoby :-) Na zamówienie Pana Rafała utrwaliłam w miniaturze pokoik małej Poli :-) Wnętrze wykonałam na podstawie zdjęć - mebelki zrobiłam z drewna, na ścianie zamieściłam zdjęcia dziewczynki, kalendarz z datą urodzenia i zegar z godz przyjścia na świat :-)

Pierwszy miesiąc nauki w szkole już prawie za nami :-) Dzisiaj lampion dla matematyczki, który wykonałam na zamówienie Pani Doroty :-) Mebelki i miniaturowe przybory matematyczne zrobiłam z drewna, na ścianie zamieściłam tablice matematyczne, na tablicy życzenia, na biurku dziennik i roślinkę doniczkową ;-)wtorek, 26 września 2017

Przywitało Was dzisiaj błękitne niebo? Mnie nie ;-) Ale patrzę na lampion dla Pani Agnieszki i przypominam sobie jaki kolor ma bezchmurne jesienne niebo :-) Mebelki zrobiłam z drewna, we wnętrzu zamieściłam kalendarz z datą urodzenia, zegar z godz przyjścia na świat chłopczyka, imię, przesłane mi zdjęcia oraz tabliczkę z wagą i wzrostem.

 

Gabinet lekarski w miniaturze- czemu nie? :-) Na zamówienie Pani Karoliny wykonałam lampion z miniaturą gabinetu dla pary młodych lekarzy :-) Mebelki zrobiłam z drewna, na ścianie zamieściłam przesłane zdjęcie pary i kalendarz z datą ślubu :-)


Za oknem szaro, deszczowo i przygnębiająco, więc dzisiaj coś różowego :-)Na zamówienie Pani Karoliny zrobiłam ramkę-metryczkę dla malutkiej Nataszy :-) Mebelki zrobiłam z drewna, we wnętrzu zamieściłam zdjęcie dziewczynki, imię, kalendarz z datą urodzenia i zegar z godz przyjścia na świat :-)

Zbliża się jesień - a to oznacza długie wieczory, z których przynajmniej kilka mam nadzieję przeznaczyć na dłuższe czytanie książek z kotem na kolanach :-) Dzisiaj wnętrze w stylu retro dla osoby kochającej czytać książki i podróżować, które wykonałam w miniaturze na zamówienie Pani Joanny :-)Mebelki i zegar zrobiłam z drewna, na ścianie zamieściłam miniaturową mapę.


Niektóre dziewczynki (również te dorosłe ;-) ) kochają róż, dla innych ten kolor mógłby nie istnieć :-) Dzisiaj lampion dla dziewczynki w odcieniach szarości z delikatnymi akcentami różu, który miałam przyjemność wykonać dla Pani Joanny :-) We wnętrzu zamieszkały dwa koty :-)

Za oknem deszczowa aura - dzisiaj więc wspomnienie lata w miniaturze :-)Dla Pani Ani zrobiłam lampion ślubny z wnętrzem nawiązującym do słonecznej włoskiej uliczki :-) Mebelki zrobiłam z drewna, na stoliczku zamieściłam książeczkę z życzeniami i zdjęciem narzeczonych.

Dzisiaj jeden z dwóch lampionów z miniaturowym wnętrzem, które miałam przyjemność wykonać dla Pani Małgorzaty. Tym razem tematem przewodnim jest muzyka. Mebelki, zegar i stojak na nuty zrobiłam z drewna. Na ścianie zamieściłam miniaturowe plakaty z cytatami o muzyce :-)

Kocham moją pracę <3 Dzisiaj ramka-domek z miniaturowym wnętrzem dla małego Nikodema, którą urządziłam na zamówienie Pani Eweliny :-) Mebelki zrobiłam z drewna, we wnętrzu zamieściłam imię chłopczyka, kalendarz z datą urodzenia, zegar z godz przyjścia na świat i zdjęcie :-)

Dzisiaj książka o dziewczynie, która kocha czytać, pisać opowiadania, jeździć na motorze i projektować tatuaże :-) Mebelki wykonałam z drewna, na ścianie zamieściłam przesłane mi zdjęcia, na biurku projekty tatuaży, które otrzymałam od osoby zamawiającej książkę z miniaturowym wnętrzem. Całość zrobiłam tak, by książka mogła się zamykać :-) 

W przychodni u Pani Agnieszki pacjenci będą mogli oswajać się z gabinetem stomatologicznym jeszcze zanim zasiądą na fotelu dentystycznym ;-)Miniaturowy gabinet w lampionie, który miałam przyjemność wykonać dla Pani Agnieszki znalazł swoje miejsce zaraz w rejestracji (dziękuję za zdjęcie) :-) W lampionie zamontowałam dwa źródła światła, z których jedno pełni funkcję lampy dentystycznej :-)

 

środa, 06 września 2017

Czuję miętę do tego miętowego lampionu :-) Na zamówienie Pani Moniki urządziłam miniaturowe wnętrze w odcieniach mięty, bieli i szarości w lampionie dla małego Kornela. Mebelki zrobiłam z drewna, na ścianie zamieściłam zdjęcia chłopczyka, kalendarz z datą przyjścia na świat, zegar z godz urodzenia, a na komodzie imię.

Moje dziecko poszło pierwszy raz do szkoły :-) Dzisiaj zatem lampion szkolny, który wykonałam dla Pani Eweliny :-) Mebelki zrobiłam z drewna, na ścianie zamieściłam zdjęcie klasowe, na tablicy podziękowania :-) Życzę Wam radości z sukcesów Waszych dzieciaczków - tych mniejszych i większych!!!

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22
Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin