ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
niedziela, 25 stycznia 2015

 To będzie krótki wpis, tak jak krótka była chwila miniaturyzowania. Palety zrobiłam z drewna balsy, a pędzelki z wykałaczek :-)

Dziękuję za odwiedziny!

wtorek, 20 stycznia 2015

 Uwielbiam stare meble- przetarcia, zacieki, spękania nadają im niepowtarzalnego uroku. Marzyły mi się takie mebelki w wersji miniaturowej - klimatyczne, stare, mające niezwykły charakter... więc je zrobiłam :-). Wykorzystałam drewno balsy i postarzyłam w sposób, który wykorzystywałam na początku mojej przygody z miniaturkami, robiąc np. te komody http://miniaturowyswiat.blox.pl/2013/06/Z-pudelek-po-zapalkach.html. Za jakiś czas postarzane mebelki staną się częścią mojego nowego miniaturowego pomysłu :-)

czwartek, 15 stycznia 2015

W ostatnim czasie pracowałam nad ramkami z miniaturkami - powstało pięć. Tak się złożyło, że wszystkie są w wersji niebieskiej dla chłopców. Większość zabawek umieszczonych na drewnianych półeczkach to dziecięce guziki; pluszowe misie zrobiłam z drucików kreatywnych, wieszaki ze spinaczy biurowych. Na zegarach zrobionych z nakrętek została umieszczona godzina urodzenia.

Druga z ramek, zrobiona dla chłopczyka o imieniu takim samym jak imię mojego siostrzeńca, zgodnie z życzeniem, zawiera także miniaturową wagę z wagą urodzeniową dziecka, kalendarz z zaznaczoną datą urodzenia i miarkę wzrostu ze wzrostem maleństwa :-)

wtorek, 13 stycznia 2015

Temat zrzucania wagi robi się bardzo popularny w okolicach nowego roku i stanowi chyba jedno z najczęstszych noworocznych postanowień :-). Katowanie się dietą, uprawianie sportu - są prostsze sposoby. Wystarczy się tylko zminiaturyzować, stanąć na miniaturowej wadze łazienkowej i liczyć na to, że pokaże ona równie miniaturowy wynik :-D. 

Miniaturowe wagi łazienkowe powstały w ostatnich dniach na potrzeby pewnego zamówienia, które pokażę niebawem :-) 

środa, 07 stycznia 2015

Myślałam i myślałam z czego tu zrobić miniaturowe miotły, aż w końcu przy myciu zębów wpadłam na pomysł, że szczoteczka do zębów to to co potrzebne jest mi nie tylko do codziennej toalety, ale i do tworzenia miniaturek. Sporym problemem okazało się znalezienie szczoteczek bez barwionych włókien, ale udało się. Ucięłam mini piłą końcówkę, przykleiłam uchwyt z pędzla, pomalowałam i miotły są gotowe. Zrobiłam też kilka miniaturowych mopów ze sznurka. Można już sprzątać miniaturowy świat :-)

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin