ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
wtorek, 24 lutego 2015

Jakiś czas temu zwróciła się do mnie Pani Monika Bartnik z czasopisma Cogito (tak, tego dla licealistów) z prośbą o opowiedzenie o mojej miniaturowej pasji. Efektem jest artykuł w bieżącym numerze tego dwutygodnika, którego część zamieszczam tutaj :-).

Oczywiście cieszę się z publikacji, ale jeszcze więcej radości sprawiła mi spontaniczna (nie do opisania) reakcja mojego dziecka na widok moich miniaturek w gazecie :-). 

czwartek, 19 lutego 2015

Czekałam z publikacją ramek aż dotrą one do swoich właścicieli :-). Starałam się sprostać gustom małych i tych większych: zrobiłam więc miniaturowe komiksy z Kaczorem Donaldem, miniaturowe puchary, miniaturowe lalki i misie i zwiedziłam wszystkie okoliczne pasmanterie, by kupić guziczki ze świnkami i hello kity :-). Każda ramka zawiera imię, datę urodzenia na miniaturowym kalendarzu, godz. urodzenia na zegarze i miarkę wzrostu. 

środa, 11 lutego 2015

Kiedyś ludzie wierzyli, że Ziemia stanowi centrum wszechświata, a dokoła niej krąży Słońce. Rewolucja kopernikańska obaliła ten pogląd: Ziemia okazała się być zaledwie jedną z wielu planet krążących wokół naszej gwiazdy. Układ Słoneczny jest niewyobrażalnie wielki z naszego punktu widzenia, ale w skali Wszechświata Słońce jest mikroskopijną gwiazdeczką. Są inne, tysiące razy większe od niej. Podobnie z planetami: jakiś czas temu naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley obliczyli, że w Drodze Mlecznej wokół co piątej gwiazdy krąży podobna do Ziemi planeta, na której może istnieć życie. 

Lubię czasami przypomnieć sobie, jak znikome, liche i małe jest to wszystko, czemu nadajemy wartość. Właściwa perspektywa - tak można to nazwać. Zapraszam do lektury mojego artykułu w serwisie racjonalista.pl http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5015 -artykuł co prawda sprzed lat, ale główne tezy zachowały aktualność :-)

Miniaturowe globusy powstały całkiem niedawno. I tak są jednak zbyt duże, by oddać znikomość Ziemi wobec Wszechświata ;-).

 

środa, 04 lutego 2015

W ostatnim czasie trwają prace nad ramkami na zdjęcie z miniaturkami. Powstają miniaturowe wagi, kalendarze, zegary, wieszaczki, mebelki itd. Guziki nadal doskonale spełniają swoje funkcje jako miniaturowe zabawki :-). 

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin