ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
poniedziałek, 31 marca 2014

Ostatnio, dzięki Pani Basi z klubu "Bagno" udało mi się opanować podstawy techniki decoupage robiąc pisankę :-). Postanowiłam zatem spróbować wykorzystać tą technikę w miniaturze, w efekcie czego powstały trzy kuchenne tace. Pierwsza z nich jest dodatkowo postarzana. 

 

Pozdrawiam serdecznie odwiedzających bloga :-)

wtorek, 25 marca 2014

W Miniaturowym Świecie brakuje ostatnio czasu na większe miniaturowe projekty. Nie znaczy to jednak, że prace całkowicie ustały :-). W ostatnich dniach powstały miniaturowe suszarki do włosów (z zepsutych słuchawek) i szczotka (z pędzla i zawieszki). 

w

 

A tutaj krótka relacja z prowadzonych przeze mnie warsztatów rękodzieła w klubie "Bagno" w Katowicach. Tym razem przygotowywaliśmy jajka-karczochy w skali 1:1 :-).

Pozdrawiam serdecznie odwiedzających bloga :-)

poniedziałek, 17 marca 2014

Pozostaję póki co w temacie podpórek do książek :-). Fotel, półkę ścienną, komodę z otwieranymi szufladkami, podłogę, miskę z mlekiem, wazon, świecznik,lampkę, dywanik i kłębki wełny wykonałam własnoręcznie. Statek, zegar i figurka ptaka to efekt wizyty na pchlim targu :-). 

Pozdrawiam serdecznie odwiedzających bloga!

czwartek, 13 marca 2014

Dziękuję za Wasze komentarze, polubienia i udostępnienia :-). Cieszę się, że podpórka, którą zrobiłam tak Wam się spodobała. 

Pisałam w poprzednim poście, że przy okazji tworzenia podpórki do książek powstały również nowe fotele. Dzisiaj dwa z nich - kwieciste i wiosenne. I jeszcze kilka nowych miniaturowych "kryształów" z koralików i guzików :-)

  

Pozdrawiam Was serdecznie!

czwartek, 06 marca 2014

Ostatnio pracowałam nad zrobieniem podpórki do książek - nie miałam jakiegoś jednego pomysłu, więc przy okazji powstało pięć różnych foteli, sześć dywaników i dwanaście kłębków włóczki ;-). W końcu jednak musiałam się na coś zdecydować i powstała podpórka do książek w tej postaci, w jakiej prezentuję ją poniżej. 

Fotel wykonany jest z balsy, filcu i tkaniny, komoda z pudełek po zapałkach (pomalowana odpowiednio w celu postarzenia), dywanik i koszyczek ze sznurka, półka ścienna z balsy, róże z papieru, a kłębki włóczki z muliny. Na półeczce ściennej ustawiłam świecznik (wykonany z elementów do tworzenia biżuterii), wazonik (koralik) i figurkę kota (zawieszka). Obrazek to kaboszon wklejony w posrebrzaną podkładkę. Podłogę zrobiłam z patyczków z maty bambusowej. Na komodzie ustawiłam poza wazonem z koralików filiżankę, zegar i nożyce.

Elementem podpórki, który najbardziej mi się podoba, bo nadaje jej charakteru, jest oczywiście kot :-)

 

   

 

  

  

sobota, 01 marca 2014

Dziękuję za Wasze polubienia, udostępnienia i komentarze.Cieszę się, że podoba się Wam to, co robię.

Ostatnio pochłaniało mnie robienie miniaturowych żyrandoli na zamówienie - a było ich sporo, bo aż siedem. W międzyczasie udało mi się jednak zrobić miniaturowy zegar z wahadłem - planuję jeszcze inne wersje, które niedługo mam nadzieję, uda mi się pokazać.

I poniżej jeszcze kilka zdjęć z warsztatów rękodzieła w klubie "Bagno" w Katowicach: cieszy mnie rosnące zainteresowanie miniaturkami i kolekcjonerskimi domkami dla lalek wśród małych i dużych :-).

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających bloga!

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin