ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
wtorek, 31 marca 2015

Nowa ramka na specjalne zamówienie w odcieniach brązu i beżu powstała kilka dni temu :-).  Jest podobna do wcześniejszych a jednak inna: niszczy stereotyp, że dla chłopca zawsze musi być niebieski kolor :-). Poniżej kilka roboczych zdjęć:

środa, 25 marca 2015

Lampion z miniaturowym wnętrzem już prawie udało mi się skończyć. Praca nad nim  trochę trwała, ale mam ogromną satysfakcję z tego, że całe miniaturowe wnętrze (poza kotami) jest mojego autorstwa. Miniaturowe meble, obudowę lustra i zegary zrobiłam z balsy. Podłogę na 'parterze' ułożyłam z kafelków do mozaiki, miniaturowe firanki są z ...firanek :-). Kryształowe naczynia na komodzie zrobiłam z guzików. Kwiatek w doniczce z nakrętki to przycięta sztuczna roślina do akwarium. Dywaniki to podkładki filcowe pod kubek. Oświetlenie póki co zamontowałam tylko w dolnej części (w rzeczywistości nie wygląda tak tragicznie jak na zdjęciu), ale lampion pełni już funkcje lampki nocnej :-).

poniedziałek, 16 marca 2015

 Jestem w trakcie tworzenia kolejnego lampionu z miniaturowym wnętrzem, który będzie pełnił funkcje lampki nocnej. Mam nadzieję, że już niedługo uda mi się go pokazać. W każdym razie na jego potrzeby zrobiłam kilka nowych miniaturowych mebli; stół, komoda i fotel są z drewna balsy (fotel dodatkowo ma poduszkę z gąbki i materiałowe obicie).

Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam!

wtorek, 10 marca 2015

"Książki muszą być ciężkie, bo w nich jest cały świat" Cornelia Funke ("Atramentowe serce").

Miniaturowy świat w książce, czyli o tym, co się dzieje, gdy książki leżą na półkach zbyt długo zamiast być czytane ;-). Tak naprawdę miniaturowe wnętrze urządziłam w pudełku w kształcie książki, więc żadna z nich nie ucierpiała. Wszystkie mebelki wykonałam własnoręcznie z drewna, podobnie jak książki i zegar. Wnętrze obkleiłam papierem ozdobnym. Miniaturowa szczotka do włosów na toaletce również jest mojego autorstwa :-). Kominek zrobiłam przycinając odpowiednio maleńką ramkę na zdjęcie; lusterko powstało z przeciętego lusterka kosmetycznego. Resztę ozdób stanowią elementy do wykonywania biżuterii. 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających!

czwartek, 05 marca 2015

Oto kolejne ramki, nad którymi pracowałam w ostatnim czasie. W ramkach starałam się umieścić to wszystko, o co prosiły mnie osoby, do których te ramki dotrą. Dwie z ramek (bardzo do siebie podobne) zostały wykonane dla bliźniaczek. 

Dziękuję serdecznie za odwiedziny!

poniedziałek, 02 marca 2015

Mam duuuże zaległości w utrwalaniu na zdjęciach miniaturek, które robię. Dzisiaj miniaturowe zegary :-). Mój dziadek miał kolekcję zegarów - stare i nowe, kominkowe, z kukułką, nakręcane i elektroniczne, kieszonkowe, stojące, wiszące... Jak byłam dzieckiem najbardziej fascynował mnie ten z kukułką i mały zegar stojący (tzw. kominkowy). I właśnie to on stał się inspiracją do stworzenia miniaturowych zegarów...

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin