ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
czwartek, 31 marca 2016

Lampion dla Pani Agaty był dla mnie dużym wyzwaniem - wewnątrz miał znajdować się słup kratowy i samochód pogotowia energetycznego. Słup wykonałam z drewna, pomalowałam farbami akrylowymi i zabezpieczyłam lakierem. Na słupie umieściłam ostrzeżenie przed wysokim napięciem :-) Samochód - tutaj było niemało pracy, zaczynając od znalezienia odpowiedniego w sklepach z zabawkami, a kończąc na użyciu zmywacza do paznokci i lakieru ;-). Do wykonania trawy, na której stoi słup użyłam suszu, który własnoręcznie barwiłam i rozdrabniałam :-)

wtorek, 29 marca 2016

To wykonana jeszcze przed Świętami na zamówienie Pani Dobromiry lampka nocna dla pewnej uroczej dziewczynki :-) Mebelki wykonałam z drewna na podstawie zdjęć, które otrzymałam. W miniaturowym kalendarzu zamieściłam datę urodzenia, na zegarze godz. urodzenia. Na ścianach znajdują się również zdjęcia dziewczynki i jej imię :-)

środa, 23 marca 2016

To jeden z moich ulubionych lampionów, który urządziłam dla Pani Aleksandry :-) Praca nad nim wymagała bardzo dużo czasu. Wszystkie mebelki, jak również drzwi, okap i piekarnik wykonałam z drewna. Garnki, patelnię, koszyczek z jajkami i owoce również zrobiłam samodzielnie (wykorzystałam zawleczki na rury i koraliki). Wnętrze uzupełnia figurka żaby, która była obowiązkowym dodatkiem :-).

sobota, 19 marca 2016

To mój pierwszy salon fryzjerski. Wykonałam go dla Pani Sylwii na podstawie zdjęć. Mebelki i drzwi zrobiłam z drewna, obicia foteli z ekoskóry, suszarki ze słuchawek :-). 

13:11, jola-1986
Link Komentarze (2) »
środa, 16 marca 2016

Czasami pewne miejsca są dla nas tak ważne, że chcemy je zachować w pamięci jak najdłużej. Wiążą się z nimi cenne wspomnienia, osoby, które z nami w nich przebywały. Pani Grażyna zwróciła się do mnie z prośbą o odtworzenie na podstawie zdjęć jej salonu, który był dla niej właśnie takim miejscem, a który wraz z remontem zniknął. 

Otrzymałam bardzo dużo zdjęć klimatycznego wnętrza; nie ukrywam, że było to jedno z bardziej wymagających zamówień  i żeby mu sprostać musiałam nauczyć się wielu nowych rzeczy, m.in. giąć drewno tak, by nadać mu obły kształt. Zadbałam o odtworzenie mebli w miniaturze, ale też układu wnętrza i kolorystyki. Było warto, bo nic nie daje takiej satysfakcji i poczucia, że zrobiło się coś dobrze, jak informacja, że polały się łzy wzruszenia i to będzie pamiątka na całe życie. 

 

czwartek, 10 marca 2016

Cieszę się, że mogłam zrealizować pomysł Pana Wojtka - wykonać bajkowy pokój Misia Uszatka, który znalazł się w obudowie starego telewizora :-) Figurkę Misia kupiłam. Mebelki, podłogę i okno zrobiłam z drewna (łóżko ma elementy z modeliny), lampkę z koralików, książki z tektury.  

poniedziałek, 07 marca 2016

Lampion dla Pani Bożeny, która potrafi zdziałać cuda na maszynie do szycia, to miniaturowa pracownia krawiecka. Meble, okno i podłogę zrobiłam z drewna, maszynę do szycia i manekina krawieckiego ulepiłam z modeliny :-)

piątek, 04 marca 2016

Lampion dla Pani Moniki urządziłam zgodnie z życzeniem z prostotą i z przewagą bieli :-) Mebelki i zegar wykonałam z drewna, książeczki z tektury.

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin