ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
wtorek, 29 kwietnia 2014

W zasadzie post powinnam zatuytułować: "Miniaturowe parasole, czyli o tym, jak paskudna deszczowa pogoda może stać się inspiracją" ;-). W ostatnim czasie natchniona tym, co dzieje się za szybą i na spacerach z synem zrobiłam sześć miniaturowych parasoli. Cztery z nich są złożone na stałe, więc niestety nie ochronią przed deszczem ;-). Poza nimi udało mi się jednak zrobić jedną parasolkę plecioną otwartą (niestety również na stałe) i jedną koronkową, którą można rozłożyć i złożyć :-)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających bloga :-)

niedziela, 20 kwietnia 2014

W Miniaturowym Świecie przygotowania do Świąt nie trwały zbyt długo (czas pochłaniały przygotowania do Świąt w skali makro);-). Powstały dwa postarzane stoły z wysuwanymi szufladkami, sznurkowe koszyki z jajkami i barankiem oraz wazony z kwiatami. Kogucik i zajączek użyte jako ozdoby to dziecięce guziki.

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

 

środa, 16 kwietnia 2014

Ostatnio miałam krótką przerwę w miniaturyzacji, ale wreszcie nabrałam natchnienia do tworzenia i powstała trzecia podpórka do książek z miniaturową scenką ;-). Toaletkę (z wysuwanymi szufladkami) i taboret zrobiłam z balsy. Lampa powstała z nakrętki (pomalowanej tzw. pozłotą) i elementów do tworzenia biżuterii. Dorobiłam również kilka nowych torebek do tych, które pokazywałam już tutaj: http://miniaturowyswiat.blox.pl/2014/04/Miniaturowe-torebki.html. Lusterko to jedna z dwóch części lusterka kosmetycznego, które rozcięłam. Perfuma powstała z koralików, a zegar i aniołka kupiłam za grosze na pchlim targu. Podłogę zrobiłam z deseczek bambusowych, a dywanik z serwetki. 

Nieodłącznym elementem miniaturowej scenki jest jak zawsze kot ;-).

Dziękuję za odwiedziny!

sobota, 05 kwietnia 2014

W Miniaturowym Świecie trwało ostatnio torebkowe szaleństwo zainspirowane odnalezieniem przy wiosennych porządkach starych torebek w skali makro. Powstały różne wersje kolorystyczne, na łańcuszkach, paskach, otwierane i zamknięte na zawsze ;-).

Dziękuję za odwiedziny na blogu i pozdrawiam serdecznie :-)

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin