ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
sobota, 30 kwietnia 2016

Dla Pani Grażyny skończyłam niedawno urządzać na podstawie zdjęć kolejny lampion - tym razem wnętrze zajmuje garaż :-) Meble zrobiłam z drewna, jako dodatki wykorzystałam drobiazgi z pchlego targu i marketów budowlanych. Kluczowym dodatkiem był motor i tu było chyba najwięcej pracy z przemalowywaniem i dorabianiem elementów tak, by jak najbardziej przypominał swój odpowiednik w skali makro :-) 

czwartek, 28 kwietnia 2016

To już drugi lampion ślubny, jaki miałam przyjemność robić na zamówienie dla Pani Józefiny :-) Tym razem powstało wnętrze w odcieniach błękitu. Meble zrobiłam z drewna, pościel uszyłam. Na łóżku i na szafce umieściłam miniaturowe przewodniki po górach - akcent związany z zainteresowaniami Młodej Pary :-) 

poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Na zamówienie Pani Doroty wykonałam lampion dla fana "Star Wars". Sama mam w domu dwóch wielbicieli tej sagi i co za tym idzie, tego lampionu. Dzieli ich trochę lat, ale to dowód na to, że Gwiezdne Wojny łączą pokolenia :-).

W lampionie dla Pani Doroty wykonane przeze mnie wnętrze opanowały figurki szturmowców i statku kosmicznego. Wygody dodają im uszyte przeze mnie miniaturowe poduszki z robotem R2D2 i szturmowcem (albo klonem - ja tego nie rozróżniam  ;-) ).  Na ścianach zamieściłam miniaturowe plakaty z postaciami z filmu :-)

piątek, 22 kwietnia 2016

Niedawno ukończyłam pracę nad nowym lampionem dla dziewczynki:-) Wykonałam go na zamówienie Pani Angeliki :-). Mebelki zrobiłam z drewna. Zamieściłam w lampionie imię, godz. urodzenia i datę urodzenia dziewczynki. Mam nadzieję, że będzie miała miłą pamiątkę :-)

środa, 20 kwietnia 2016

W ostatnim czasie powstały trzy nowe lampiony z baletnicami. Każdy z nich jest jednak inny. Różnią się kolorystyką, figurą baletnicy, drobiazgami na toaletce i wykończeniem szafy :-) Uwielbiam ich klimat :-)

poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Wykonany przeze mnie niedawno na zamówienie dla Pani Sylwii :-) Lampion z kulą dyskotekową, własnoręcznie wykonanymi balonikami i konsolą DJ-a :-)

czwartek, 14 kwietnia 2016

Wiosna za oknem to i wiosna w lampionie :-) Na zamówienie Pani Moniki urządziłam ogród w lampionie. Ławkę i miniaturową latarenkę zrobiłam z drewna. Na ławeczce umieściłam "książkę" z życzeniami i zdjęciem osób, dla których lampion będzie prezentem.

poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Lampion z toaletką zrobiłam dla Pani Małgorzaty na podstawie zdjęcia :-) Ciężko mi się rozstać z każdym lampionem, który robię (mam do nich sentyment), ale z tym rozstanie było szczególnie trudne :-D. Zrobiłam mu ponad 400 zdjęć :-) Uwielbiam takie wnętrza!!! Wszystkie elementy poza ramą lustra wykonałam własnoręcznie. 

czwartek, 07 kwietnia 2016

Zaletą miniaturek jest to, że zmieszczą się nawet na niewielkiej powierzchni :-) Ramki z miniaturowymi wnętrzami urządziłam jakiś czas temu dla Pani Luizy :-)

poniedziałek, 04 kwietnia 2016

Lampion wykonałam na zamówienie dla Pani Marii. Regał zrobiłam z drewna, miotły ze szczoteczek do zębów, mopy z patyczków do szaszłyków i sznurka. Wiaderko, kosz na śmieci i miski powstały z nakrętek i drucików, a ścierki - z pociętego prześcieradła frotte ;-)

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin