ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
niedziela, 30 czerwca 2013

Kolejna partia słoni;)

 

 

 

Tagi: szycie
10:58, jola-1986
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 czerwca 2013

Wykonałam go do kompletu z innymi meblami (również z drewna balsy). Dziękuję wszystkim odwiedzającym bloga:).

 

 

 

środa, 26 czerwca 2013

Po krzesłach, stołach, komodach i szafie przyszła pora na miniaturowe łóżko - zrobiłam je z drewna balsy (muszę jeszcze zrobić materac i uszyć miniaturową pościel;) ). 

 

wtorek, 25 czerwca 2013

Fascynacja mojego syna ślimakami wszelkiego rodzaju zaowocowała ich materiałową wersją;)

 

 

 

 

 

Pozdrawiam wszystkich zaglądajacych na bloga:) 

Tagi: szycie
11:07, jola-1986
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 czerwca 2013

....co prawda nie zielone i bez kokardek na ogonie. Te słonie to moje pierwsze próby szycia;). 

 

 

Tagi: szycie
11:08, jola-1986
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 czerwca 2013

Moja praca nad miniaturową szafą ukończona :) Drzwi szafy (wszystko wycięte ręcznie z drewna balsy) zamontowałam na miniaturowych zawiasach, dzięki czemu się otwierają:) Pozdrawiam wszystkich odwiedzających bloga:)

 

 

 

 

 

poniedziałek, 17 czerwca 2013

Jako materiał, z którego można zrobić miniaturowe meble doskonale sprawdza się również drewno balsy, które jest miękkie i lekkie, ale też dość mocne i sprężyste. Z drewna balsy wykonałam miniaturową komodę (szuflady są wysuwane) i stolik. Postanowiłam również zrobić miniaturowe lampy - ich klosze powstały z tektury owiniętej muliną, natomiast ich podstawa wykonana została z koralików.

 

 

 

 

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich odwiedzających bloga:) 

niedziela, 16 czerwca 2013

W ramach odskoczni od pracy nad miniaturową szafą zrobiłam mini parasol i ławkę (zdjęcia ławki uzupełnie niedługo o te z zapałką jako skalą odniesienia - ławka jest takiej wysokości jak miniaturowe krzesła we wcześniejszych postach;). Dziś już niestety na to nie starczy mi czasu;)

 

 

 

 

sobota, 15 czerwca 2013

Na początku chciałam podziękować za wszystkie wpisy i polubienia na facebooku - nie ukrywam, że działają one na mnie motywująco :). Pracując nad miniaturowymi meblami zrobiłam sobie mały przerywnik w postaci miniaturowych konewek.

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie odwiedzających bloga:)

 

piątek, 14 czerwca 2013

Wczoraj dostałam sugestię, za którą jestem bardzo wdzięczna, że warto by było przy zdjęciach umieścić coś, co wyznaczałoby skalę. Postanowiłam, że za punkt odniesienia posłuży zapałka;).

Dzisiaj kolejne mebelki z patyczków po lodach - półka z wieszakiem na ubrania (za haczyki posłużyły części kolczyków)  i regał ( z otwieranymi szufladami).

 

 

 

 Dziekuję wszystkim odwiedzającym bloga:)

czwartek, 13 czerwca 2013

Przede wszystkim dziękuję za odwiedziny na moim blogu:). Cieszę się również, że to, co robię podoba się nie tylko mnie;).

Miniaturowe meble można zrobić także z patyczków po lodach - oto dowód: 

 

 

Drzwi od dolnej szafki są zamocowałam na miniaturowych zawiasach, co pozwala je zamykać i otwierać. 

 

A tutaj komoda (również póki co nie pomalowana): 

 

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich odwiedzających bloga:) 

środa, 12 czerwca 2013

Jakiś czas temu przy użyciu materiałów dostepnych w sklepach budowlanych oraz zapałek wykonałam drewniane krzesła i stoły. Nie są jeszcze pomalowane, bo póki co nie mogę się zdecydować na kolor ;) Widoczne na zdjęciach wazony powstały z koralików. 

 

wtorek, 11 czerwca 2013

Miniaturowe krzesła w kolorze metalicznym wykonałam wykorzystując stare kolczyki, ocynkowane zawleczki stalowe i podkładki poszerzane (cóż, przynajmniej tak nazwane są one na opakowaniu zakupionym w Castoramie :).  Drugą parę krzeseł zrobiłam z gałek do mebli i starych kolczyków. 

  

 

 

 

 

poniedziałek, 10 czerwca 2013

Udało mi się dokończyć komodę z pudełek po zapałkach - nóżki wyciełam z patyczków po lodach. Jakiś czas temu postanowiłam również zrobić miniaturowe koszyczki - wykorzystałam nakrętki po wodzie mineralnej oraz pojemniczki po śmietance do kawy:) 

 

 

 

 

 

 

 

niedziela, 09 czerwca 2013

Pudełka po zapałkach to najprostszy sposób na wykonanie miniaturowych mebelków - po oklejeniu ich cienką tekturą, pomalowaniu i postarzeniu, doklejeniu nóżek i uchwytów powstały z nich mini szafki. Widoczne na zdjęciu konewki również wykonałam z tektury. Wazon powstał z koralika:)

 

 

 

 

 

sobota, 08 czerwca 2013

Zainspirowana tym, co można znaleźć w Internecie, postanowiłam stworzyć własne miniaturowe ogrody z wykorzystaniem akcesoriów ogrodowych własnej produkcji oraz kwiatów w postaci rojników - tylko one wytrzymują temperaturę na moim balkonie zarówno latem, jak i zimą;) Poniżej moje pierwsze miniaturowe ogrody :)

 

czwartek, 06 czerwca 2013

I stało się - założyłam bloga! Po dłuuugim czasie wreszcie znalazłam na to chwilę. Witam serdecznie w Miniaturowym Świecie, w którym będę Wam prezentować to, co udało mi się stworzyć. Znajdziecie tu ręcznie wykonane miniaturowe meble i sprzęty domowe, miniaturowe ogrody, miniaturowe wazony, parasole itd. - to, co w miniaturowym świecie niezbędne;). Poza miniaturami pokażę Wam również uszyte przeze mnie zabawki i ręcznie wykonane ozdoby swiąteczne. Serdecznie zapraszam do Miniaturowego Świata!

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin