ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
poniedziałek, 30 czerwca 2014

 Wczoraj pierwszy raz uczestniczyłam w jarmarku rękodzieła jako wystawca :-). VI Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła odbył się w parku przy Pałacu Mieroszewskich w Będzinie – siedzibie Muzeum Zagłębia i wzięło w nim udział 110 wystawców. Niespodzianką było dla mnie to, w jakim tempie znikały miniaturki z mojego stoiska (wieczorem nie było już prawie nic - zdjęcie poniżej ok godz. 15.30), ale też to, że miłośnicy miniatur i domków dla lalek to nie tylko dzieci, ale i panie (i panowie!) w wieku nawet 70+. I spotkała mnie jeszcze jedna niespodzianka - wyróżnienie w konkursie dla rzemieślników i twórców rękodzieła „O złoty cyganek”. Przedmiot konkursowy - podpórka z miniaturową scenką - znajdzie się w zbiorach działu etnograficznego Muzeum Zagłębia :-). 

piątek, 27 czerwca 2014

To właśnie krótka relacja z warsztatów rękodzieła w Klubie "Bagno" w Katowicach, które prowadziłam wczoraj :-). Efektem końcowym naszych zmagań były miniaturowe szafeczki z pudełek po zapałkach :-).

 

 

       

 

wtorek, 24 czerwca 2014

Trochę spóźnione, ale nareszcie są! Miniaturowe rośliny doniczkowe musiały czekać na doniczki, dopiero uzbieranie odpowiedniej ilości nakrętek pozwoliło mi je zasadzić do modelinowej ziemi ;-).

środa, 18 czerwca 2014

Produkt ostatnich dni to biała, otwierana miniaturowa szafa. Wykonana z drewna, a zdobienia z odpowiednio przyciętych elementów do decoupage'u i scrapbookingu. Drzwiczki są otwierane - zamontowane na maleńkich zawiasach.

Pozdrawiam serdecznie odwiedzających bloga!

niedziela, 15 czerwca 2014

W ostatnim czasie pracowałam nad specjalnym zamówieniem na 10 rocznicę ślubu. Powstało miniaturowe łóżko, które pojedzie aż do Francji. Łóżko wykonane jest z drewna modelarskiego (balsy) pomalowane farbą akrylową i lakierowane lakierem matowym, materac z uszytym białym pokrowcem i wypełnieniem kokosowym (taki jak w materacach w prawdziwych łóżkach), poduszki z wypełnieniem poliestrowym. Na poduszkach wyhaftowałam imiona małżonków, które wraz z datą ślubu znajdują się również na ramie łóżka.

środa, 11 czerwca 2014

Dzisiaj odbiegnę trochę od tematyki miniaturek - uszyłam dla mojego syna słonia. Uszy i ogon ma w kratkę, a oczy z guzików. 

12:28, jola-1986
Link Komentarze (1) »
czwartek, 05 czerwca 2014

W ostatnim czasie powstał kolejny miniaturowy fotel - tym razem w ciemnych barwach ;-). Może służyć jako tradycyjny fotel do domku dla lalek, ale jest mięciutki i może pełnić też rolę poduszeczki na szpilki. 

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin