ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
środa, 29 czerwca 2016

Na zamówienie Pani Małgorzaty wykonałam na podstawie zdjęć gabinet pediatryczny :-) Mebelki zrobiłam z drewna, na ścianie umieściłam miniaturę dyplomu, który otrzymała Pani doktor w plebiscycie na Lekarza Roku :-)

poniedziałek, 27 czerwca 2016

Dla maleńkiego Natana zrobiłam ramkę z miniaturowym wnętrzem :-) Mebelki zrobiłam z drewna, na ścianie umieściłam zegar z godz. urodzenia, a na komodzie kalendarz z datą przyjścia na świat i imię :-) Dodałam również miarkę wzrostu :-)

piątek, 24 czerwca 2016

Na zamówienie dla Pani Moniki wykonałam w lampionie wnętrze dla miłośnika żeglarstwa. Łóżko w kształcie łodzi i regał zrobiłam z drewna, żagiel i pościel uszyłam. Na ścianach zamieściłam otrzymane zdjęcia i cytat :-) Kolorystykę dobrałam do stylu marynistycznego :-)

wtorek, 21 czerwca 2016

Koniec roku szkolnego już blisko :-) Dla Pani Doroty wykonałam lampion z salą szkolną, który będzie podziękowaniem na zakończenie roku szkolnego. Miniaturowe meble zrobiłam z drewna, na ścianie umieściłam mapy, a na biurku flagę :-) 

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Dziś już nie będzie tak różowo :-) Dla Pani Lidii zrobiłam pokój gitarzysty w lampionie - z drewnianymi meblami, stojakiem na nuty, gitarą i plakatami na ścianach :-) I jeszcze jedno: dziękuję Wam za ciągłe inspiracje i wyzwania, jakie przede mną stawiacie. Dzięki Wam mam motywację, by nieustannie doskonalić swoje umiejętności. 

czwartek, 16 czerwca 2016

To już drugi lampion, jaki miałam przyjemność urządzić dla Pani Angeliki. Tym razem otrzymałam zdjęcia gabinetu ginekologicznego, na podstawie których zrobiłam jego miniaturę :-) 

środa, 15 czerwca 2016

Na zamówienie Pani Pauli wykonałam lampion dla uroczej Zosi z okazji jej Chrztu Św. Mebelki zrobiłam z drewna, zamieściłam też jej imię, godz. i datę urodzenia :-) 

poniedziałek, 13 czerwca 2016

Czasami chciałoby się, by wiosna trwała cały rok :-) Dla Pani Dagmary wykonałam miniaturowy ogród w lampionie z drewnianą ławeczką, stołem i tacą z kubeczkami :-) Na ławeczce umieściłam miniaturową książkę ze zdjęciami i uszytą poduszeczkę z sercem :-)

piątek, 10 czerwca 2016

Czerwiec to zdecydowanie miesiąc miniaturowych sal szkolnych :-) Dla Pani Anety wykonałam jedną z nich :-) 

środa, 08 czerwca 2016

To moja druga pracownia krawiecka w lampionie :-) Tym razem dla Pani Lucyny urządziłam wnętrze z drewnianymi regałami z materiałami, stolikiem z maszyną do szycia i manekinem krawieckim (z modeliny). 

niedziela, 05 czerwca 2016

Dla Pani Magdaleny urządziłam w lampionie miniaturowy gabinet fizjoterapeutyczny. Mebelki wykonałam z drewna. "Modele anatomiczne" powstały przez pocięcie miniaturowego szkieletora, będącego w czasach swojej świetności breloczkiem :-D Na ścianach umieściłam tablice ze schorzeniami kręgosłupa i budową szkieletu. 

środa, 01 czerwca 2016

Pewnie niektórzy pamiętają moje pierwsze, średnio udane próby z miniaturkami :-) Powstały wtedy miniaturowe ogrody http://miniaturowyswiat.blox.pl/2013/06/Miniaturowe-ogrody.html. Przyznaję, że nie zawsze pamiętałam, by je podlewać - stały na bardzo nasłonecznionym balkonie - i wytrzymały jakieś dwa lata. Do powrotu do tego tematu zmobilizowało mnie zamówienie na miniaturowy ogród, nad którym praca była dla mnie ogromną przyjemnością. Mebelki, pergolę i płot zrobiłam z drewna. W miniaturowym ogrodzie zasadziłam rośliny wieloletnie i zimujące: rojniki, rozchodniki, stokrotki :-) Jest to jedna z moich ulubionych prac. 

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin