ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
poniedziałek, 27 lipca 2015

To było prawdziwe wyzwanie, które postawiła przede mną Pani Beata - zmienić lamion w budkę policyjną z wnętrzem statku kosmicznego, bo tak właśnie wygląda TARDIS - statek kosmiczny głównego bohatera serialu "Doktor Who". Pani Beata ma w domu fanów tego serialu, a lampion ma być prezentem właśnie dla nich. Zadanie było trudne, bo nie dość, że nie oglądałam (tak przyznaję to!) ani jednego odcinka, to jeszcze okazało się, że tzw. pokój kontrolny (czyli odpowiadające mu wnętrze w lampionie) występuje w serialu w 12 różnych wersjach. No cóż, na coś trzeba było się zdecydować.

Zmianę lampionu Ikeowskiego rozpoczęłam od wykonania z drewna balsy boków lampionu, tak, by zakryły one otwory po szybkach. Po pomalowaniu zajęłam się wnętrzem: mebelki są z balsy, panel środkowy (konsola) z tektury, do której doczepiłam rurkę po termometrze, a na górze zainstalowałam lampkę led zmieniającą kolory. Na górze dodatkowo zainstalowałam również zwykłe oświetlenie :-). 

środa, 22 lipca 2015

Uwielbiam robić ramki na zdjęcie z miniaturowym wnętrzem - robiąc mebelki, myślę jaki kolor pokoiku ma maleństwo, dla którego je tworzę, jakie zabawki lubi najbardziej lub czym będzie interesować się w przyszłości :-). 

Tym razem miałam za zadanie zrobić wspólną ramkę dla dwóch uroczych bobasów - bliźniaków. Sama mam siostrę bliźniaczkę i choć jesteśmy zupełnie inne mogę powiedzieć, że więź między bliźniakami jest bardzo silna :-).  

Starałam się, by ramka dla chłopców oddawała to, że są bliźniakami, ale też podkreślała indywidualizm każdego z nich.

piątek, 17 lipca 2015

Jakiś czas temu zwróciła się do mnie Pani Żaneta z prośbą o wykonanie spersonalizowanego lampionu z miniaturowym wnętrzem, który będzie prezentem ślubnym. Przyszli Państwo Młodzi uwielbiają truskawki i góry, więc to właśnie te motywy zamieściłam w lampionie. Mebelki wykonałam z drewna, podobnie jak ramkę na zdjęcie i ramę obrazu z górami. Pościel uszyłam, a podłogę wykonałam z patyczków z maty bambusowej, które dodatkowo pobieliłam. Zamontowałam również oświetlenie, dzięki czemu lampion może służyć jako lampka nocna :-)

 

poniedziałek, 13 lipca 2015

Oto kilka nowych wykonanych przeze mnie niedawno ramek na zdjęcie z miniaturkami :-)

poniedziałek, 06 lipca 2015

Dzisiaj kilka zdjęć użytkowniczek wykonanych przeze mnie miniaturowych mebli u Pani Dominiki, która tworzy najładniejsze szydełkowe lalki, jakie widziałam :-). Pani Dominiko, dziękuję raz jeszcze za zdjęcia! 

czwartek, 02 lipca 2015

Oto jeszcze jeden lampion z miniaturowym wnętrzem w stylu afrykańskim, który wyszedł w ostatnim czasie spod moich rąk :-). Już niedługo powędruje on do Pani Małgosi :-)

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin