ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
niedziela, 06 października 2013

Spacery z Piotrusiem sprawiają, że dziecięcy zachwyt nad najprostszymi rzeczami udziela się także i mnie. Kasztany, patyki, grzyby, kamyczki, piórka- po każdym spacerze moja torebka pełna jest najróżniejszych skarbów :). Ostatnie znaleziska posłużyły do zrobienia miniaturowych kałamarzy z piórami - do kompletu wykonałam także kilka zwojów.

P.S. Czarne piórko pod moją nieobecność wykorzystał kot do własnych kocich celów, ale swoją zabawą nadał mu niepowtarzalny charakter :-).

środa, 02 października 2013

Miniaturowy świat wzbogacił się o nowe fotele i stoły własnej produkcji - będą one częścią nowego projektu, który pewnie będzie gotowy za kilka miesięcy:). 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających bloga:)

niedziela, 29 września 2013

W miniaturowej kuchni pojawiły się nowe sprzęty - tarki i serwetniki. Tarki zrobiłam z pojemników po świeczkach zapachowych, a serwetniki wycięłam z drewnianych kółeczek.

Dziękuję za odwiedziny na moim blogu:-)

czwartek, 26 września 2013

W miniaturowym świecie pojawił się nowy modelinowy tort z modelinową - czekoladową posypką :-). Do tego patera, którą zrobiłam z różnych koralików. Mój synek zauważył, że części tortu brakuje i zapytał, gdzie ona się podziała. Ale odpowiedział sobie zaraz sam: "Ktoś zjadł". Cóż, może mam w domu jakichś miniaturowych mieszkańców (poza roztoczami i bakteriami - jeden pająk), o których nie wiem? I może wyjątkowo smakuje im modelinowe jedzenie? ;-). 

poniedziałek, 23 września 2013

Udało mi się zrobić nowy fotel.  Ma on konstrukcję z balsy, a tapicerkę z ekoskóry ze starych butów;-). 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających bloga:)

środa, 18 września 2013

W zasadzie nie wiem, czy tym razem z modeliny udało mi się zrobić miniaturowego indyka czy kurczaka (czy to i to). W każdym razie wyszedł mi jakiś drób;). 

Dziękuję serdecznie za odwiedziny na moim blogu:)

piątek, 13 września 2013

W ostatnim czasie zabawy modeliną zaowocowały miniaturowym pieczywem. Póki co udało mi się zrobić miniaturowy chleb, bułki i rogaliki. Jest też kolejne "mięsko". Dziękuję wszystkim odwiedzającym bloga:).

 

wtorek, 10 września 2013

Na początku dziękuję za wszystkie komentarze i "polubienia" - miło wiedzieć, że komuś podoba się to, co robię:). Miniaturowy serwis zrobiłam tak jak poprzednio z modeliny i pomalowałam - brakuje jeszcze talerzyków pod filiżanki.

sobota, 07 września 2013

Jestem w trakcie tworzenia elementów do miniaturowego ogrodu. Z patyczków po lodach zrobiłam ławkę, a z zapałek, modeliny i części pędzla miniaturową latarnię. Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się ukończyć ten ogród i będę mogła go tu zaprezentować:)

czwartek, 05 września 2013

Tym razem do tworzenia miniaturowego jedzonka zainspirował mnie głodny brzuszek mojego kota :D. Miniaturowe mięso zrobiłam z modeliny, deski do krojenia z drewna balsy, a noże udało mi się kupić w sklepie z koralikami.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających bloga:)

poniedziałek, 02 września 2013

Udało mi się zrobić kolejny magnes na lodówkę z miniaturowymi sprzętami kuchennymi. Wczorajsze zabawy ciastoliną i modeliną z Piotrusiem zaowocowały z kolei miniaturowym serwisem do kawy:). Dziełom mojego synka poświęcę osobny wpis na tym blogu:).

Dziękuję serdecznie za odwiedziny na moim blogu!

piątek, 30 sierpnia 2013

Pracuję nad kolejnym magnesem na lodówkę - musiałam zrobić do niego kilka nowych kuchennych drobiazgów: deskę do krojenia, sitko, chochlę, kieliszki, dzbanek i paterę. Przy okazji udało mi się zrobić pierwsze (niedoskonałe) próby z miniaturowym jedzeniem;).

poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Miniaturowe sprzęty kuchenne znalazły dla siebie nowe miejsce na półeczkach z drewna balsy. Ze względu na to, że półeczki w zamierzeniu są wiszące - postanowiłam zrobić z nich magnesy na lodówkę - udało się;).

Dziękuję serdecznie za odwiedziny na blogu:)

środa, 21 sierpnia 2013

Przez ostatnie dni w ramach odskoczni od wieczornego pisania doktoratu zrobiłam trochę różnych miniaturek - krzesło, młynek do kawy i taczki (myślę nad kolejnym miniaturowym ogrodem) :)

niedziela, 18 sierpnia 2013

Brakowało jej w mojej miniaturowej kuchni, ale już jest gotowa. Zrobiłam ją z drewna balsy. Pusto w niej póki co, ale to się zmieni;). Przy okazji zrobiłam jeszcze biały młynek do kawy.

Dziękuję za odwiedziny na blogu:)

środa, 14 sierpnia 2013

Meble kuchenne gotowe - brakuje lodówki i kuchenki. Wszystkie szafki i szufladki są otwierane :).Miniaturowy kran zrobiłam z koralików. 

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających bloga:)

piątek, 09 sierpnia 2013

Prace nad miniaturową kuchnią idą do przodu :). W międzyczasie zrobiłam nowe pojemniki na mąkę, sól i cukier, młynki do kawy, oraz cedzak i chochlę. Do ich wykonania użyłam balsy, drewnianych kostek, koralików, farb akrylowych i lakieru. 

 

środa, 07 sierpnia 2013

Rozpoczęłam pracę nad miniaturową kuchnią - dokładniej meblami kuchennymi (gdzieś muszę schować miniaturowe sprzęty kuchenne;) Od kilku dni tnę deski na kawałki;). Kuchnia to póki co niepełny stan surowy - brakuje chociażby frontów meblowych, ale wkrótce będzie gotowa (taką mam nadzieję;). Miniaturowy zlewozmywak (który wygląda może trochę bardziej jak umywalka) udało mi się umieścić w wyciętym miejscu w blacie. Zlewozmywak powstał w każdym razie z nakładki na antyperspirant;).

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających bloga:)

piątek, 02 sierpnia 2013

Tym razem trochę nowych miniaturowych przyborów kuchennych własnej produkcji - deski do krojenia, tłuczki do mięsa, nowa patera z guzików i sitko ;).

Pozdrawiam wszystkich zaglądających na bloga:)

środa, 31 lipca 2013

Szafę zrobiłam z drewna balsy. Drzwi są otwierane, a dolna szuflada wysuwana:). W międzyczasie zrobiłam także kilka następnych miniaturowych książek, z których powstały kolczyki;).

 

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin