ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
czwartek, 14 maja 2015

Oto kilka nowych ramek z miniaturowym wnętrzem, które udało mi się niedawno skończyć i wędrują już do swoich właścicieli :-)

niedziela, 03 maja 2015

Lampion z miniaturowym wnętrzem na zamówienie dla Pani Dominiki ukończyłam ostatecznie w tym tygodniu i  właśnie został przez Nią odebrany. Jest utrzymany w zielono-miętowej kolorystyce :-). Mebelki, jak również zegary, podłogi i firanki wykonałam sama. Mebelki są otwierane - zamontowałam miniaturowe zawiasy. Zrobiłam również oświetlenie - i na dole i na górze. Lampa na poddaszu jest również mojego autorstwa (nakrętka + koraliki) - jak również sposób na to, by świeciła ;-). Nieodłącznym akcentem są koty, których umieściłam tyle, by odpowiadały licznie posiadanych przez właścicielkę :-). 

niedziela, 26 kwietnia 2015

Zrobione przeze mnie niedawno mebelki zapełniły się książeczkami, zabawkami, ubraniami (oraz różańcami ;-) ) w ramkach na zdjęcie z miniaturkami. Już wkrótce powędrują one do swoich właścicieli :-)

wtorek, 21 kwietnia 2015

W ostatnich dniach pracowałam nad miniaturowymi mebelkami do pewnego projektu. Powstało sześć kompletów mebli, na których w niedługim czasie zapełnią się półeczki. Na potrzeby tego projektu stworzyłam również miniaturowe różańce, które mam nadzieję niedługo tu pokaże wraz z całą resztą :-)

czwartek, 16 kwietnia 2015

Oto kilka nowych ramek, które wyszły spod moich rąk w ostatnim czasie. Niektóre z nich jak poprzednio łamią stereotypy: dla chłopców nie zawsze musi być kolor niebieski, a dla dziewczynek nie zawsze musi być róż :-) I jeszcze jedno - dziewczynki, jak mała Abigalil,  też mogą lubić samochody, samoloty i dinozaury. 

czwartek, 09 kwietnia 2015

Młynki powstały dopiero co - jeszcze ciepłe (widać jeszcze pozostałości kleju na gorąco) :-) Mimo tych niedoskonałości wrzucam je tu już teraz, bo potem pewnie umkną mi jak wiele innych miniaturek, które robię :-D. 

wtorek, 31 marca 2015

Nowa ramka na specjalne zamówienie w odcieniach brązu i beżu powstała kilka dni temu :-).  Jest podobna do wcześniejszych a jednak inna: niszczy stereotyp, że dla chłopca zawsze musi być niebieski kolor :-). Poniżej kilka roboczych zdjęć:

środa, 25 marca 2015

Lampion z miniaturowym wnętrzem już prawie udało mi się skończyć. Praca nad nim  trochę trwała, ale mam ogromną satysfakcję z tego, że całe miniaturowe wnętrze (poza kotami) jest mojego autorstwa. Miniaturowe meble, obudowę lustra i zegary zrobiłam z balsy. Podłogę na 'parterze' ułożyłam z kafelków do mozaiki, miniaturowe firanki są z ...firanek :-). Kryształowe naczynia na komodzie zrobiłam z guzików. Kwiatek w doniczce z nakrętki to przycięta sztuczna roślina do akwarium. Dywaniki to podkładki filcowe pod kubek. Oświetlenie póki co zamontowałam tylko w dolnej części (w rzeczywistości nie wygląda tak tragicznie jak na zdjęciu), ale lampion pełni już funkcje lampki nocnej :-).

poniedziałek, 16 marca 2015

 Jestem w trakcie tworzenia kolejnego lampionu z miniaturowym wnętrzem, który będzie pełnił funkcje lampki nocnej. Mam nadzieję, że już niedługo uda mi się go pokazać. W każdym razie na jego potrzeby zrobiłam kilka nowych miniaturowych mebli; stół, komoda i fotel są z drewna balsy (fotel dodatkowo ma poduszkę z gąbki i materiałowe obicie).

Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam!

wtorek, 10 marca 2015

"Książki muszą być ciężkie, bo w nich jest cały świat" Cornelia Funke ("Atramentowe serce").

Miniaturowy świat w książce, czyli o tym, co się dzieje, gdy książki leżą na półkach zbyt długo zamiast być czytane ;-). Tak naprawdę miniaturowe wnętrze urządziłam w pudełku w kształcie książki, więc żadna z nich nie ucierpiała. Wszystkie mebelki wykonałam własnoręcznie z drewna, podobnie jak książki i zegar. Wnętrze obkleiłam papierem ozdobnym. Miniaturowa szczotka do włosów na toaletce również jest mojego autorstwa :-). Kominek zrobiłam przycinając odpowiednio maleńką ramkę na zdjęcie; lusterko powstało z przeciętego lusterka kosmetycznego. Resztę ozdób stanowią elementy do wykonywania biżuterii. 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających!

czwartek, 05 marca 2015

Oto kolejne ramki, nad którymi pracowałam w ostatnim czasie. W ramkach starałam się umieścić to wszystko, o co prosiły mnie osoby, do których te ramki dotrą. Dwie z ramek (bardzo do siebie podobne) zostały wykonane dla bliźniaczek. 

Dziękuję serdecznie za odwiedziny!

poniedziałek, 02 marca 2015

Mam duuuże zaległości w utrwalaniu na zdjęciach miniaturek, które robię. Dzisiaj miniaturowe zegary :-). Mój dziadek miał kolekcję zegarów - stare i nowe, kominkowe, z kukułką, nakręcane i elektroniczne, kieszonkowe, stojące, wiszące... Jak byłam dzieckiem najbardziej fascynował mnie ten z kukułką i mały zegar stojący (tzw. kominkowy). I właśnie to on stał się inspiracją do stworzenia miniaturowych zegarów...

wtorek, 24 lutego 2015

Jakiś czas temu zwróciła się do mnie Pani Monika Bartnik z czasopisma Cogito (tak, tego dla licealistów) z prośbą o opowiedzenie o mojej miniaturowej pasji. Efektem jest artykuł w bieżącym numerze tego dwutygodnika, którego część zamieszczam tutaj :-).

Oczywiście cieszę się z publikacji, ale jeszcze więcej radości sprawiła mi spontaniczna (nie do opisania) reakcja mojego dziecka na widok moich miniaturek w gazecie :-). 

czwartek, 19 lutego 2015

Czekałam z publikacją ramek aż dotrą one do swoich właścicieli :-). Starałam się sprostać gustom małych i tych większych: zrobiłam więc miniaturowe komiksy z Kaczorem Donaldem, miniaturowe puchary, miniaturowe lalki i misie i zwiedziłam wszystkie okoliczne pasmanterie, by kupić guziczki ze świnkami i hello kity :-). Każda ramka zawiera imię, datę urodzenia na miniaturowym kalendarzu, godz. urodzenia na zegarze i miarkę wzrostu. 

środa, 11 lutego 2015

Kiedyś ludzie wierzyli, że Ziemia stanowi centrum wszechświata, a dokoła niej krąży Słońce. Rewolucja kopernikańska obaliła ten pogląd: Ziemia okazała się być zaledwie jedną z wielu planet krążących wokół naszej gwiazdy. Układ Słoneczny jest niewyobrażalnie wielki z naszego punktu widzenia, ale w skali Wszechświata Słońce jest mikroskopijną gwiazdeczką. Są inne, tysiące razy większe od niej. Podobnie z planetami: jakiś czas temu naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley obliczyli, że w Drodze Mlecznej wokół co piątej gwiazdy krąży podobna do Ziemi planeta, na której może istnieć życie. 

Lubię czasami przypomnieć sobie, jak znikome, liche i małe jest to wszystko, czemu nadajemy wartość. Właściwa perspektywa - tak można to nazwać. Zapraszam do lektury mojego artykułu w serwisie racjonalista.pl http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5015 -artykuł co prawda sprzed lat, ale główne tezy zachowały aktualność :-)

Miniaturowe globusy powstały całkiem niedawno. I tak są jednak zbyt duże, by oddać znikomość Ziemi wobec Wszechświata ;-).

 

środa, 04 lutego 2015

W ostatnim czasie trwają prace nad ramkami na zdjęcie z miniaturkami. Powstają miniaturowe wagi, kalendarze, zegary, wieszaczki, mebelki itd. Guziki nadal doskonale spełniają swoje funkcje jako miniaturowe zabawki :-). 

niedziela, 25 stycznia 2015

 To będzie krótki wpis, tak jak krótka była chwila miniaturyzowania. Palety zrobiłam z drewna balsy, a pędzelki z wykałaczek :-)

Dziękuję za odwiedziny!

wtorek, 20 stycznia 2015

 Uwielbiam stare meble- przetarcia, zacieki, spękania nadają im niepowtarzalnego uroku. Marzyły mi się takie mebelki w wersji miniaturowej - klimatyczne, stare, mające niezwykły charakter... więc je zrobiłam :-). Wykorzystałam drewno balsy i postarzyłam w sposób, który wykorzystywałam na początku mojej przygody z miniaturkami, robiąc np. te komody http://miniaturowyswiat.blox.pl/2013/06/Z-pudelek-po-zapalkach.html. Za jakiś czas postarzane mebelki staną się częścią mojego nowego miniaturowego pomysłu :-)

czwartek, 15 stycznia 2015

W ostatnim czasie pracowałam nad ramkami z miniaturkami - powstało pięć. Tak się złożyło, że wszystkie są w wersji niebieskiej dla chłopców. Większość zabawek umieszczonych na drewnianych półeczkach to dziecięce guziki; pluszowe misie zrobiłam z drucików kreatywnych, wieszaki ze spinaczy biurowych. Na zegarach zrobionych z nakrętek została umieszczona godzina urodzenia.

Druga z ramek, zrobiona dla chłopczyka o imieniu takim samym jak imię mojego siostrzeńca, zgodnie z życzeniem, zawiera także miniaturową wagę z wagą urodzeniową dziecka, kalendarz z zaznaczoną datą urodzenia i miarkę wzrostu ze wzrostem maleństwa :-)

wtorek, 13 stycznia 2015

Temat zrzucania wagi robi się bardzo popularny w okolicach nowego roku i stanowi chyba jedno z najczęstszych noworocznych postanowień :-). Katowanie się dietą, uprawianie sportu - są prostsze sposoby. Wystarczy się tylko zminiaturyzować, stanąć na miniaturowej wadze łazienkowej i liczyć na to, że pokaże ona równie miniaturowy wynik :-D. 

Miniaturowe wagi łazienkowe powstały w ostatnich dniach na potrzeby pewnego zamówienia, które pokażę niebawem :-) 

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin