ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
wtorek, 20 stycznia 2015

 Uwielbiam stare meble- przetarcia, zacieki, spękania nadają im niepowtarzalnego uroku. Marzyły mi się takie mebelki w wersji miniaturowej - klimatyczne, stare, mające niezwykły charakter... więc je zrobiłam :-). Wykorzystałam drewno balsy i postarzyłam w sposób, który wykorzystywałam na początku mojej przygody z miniaturkami, robiąc np. te komody http://miniaturowyswiat.blox.pl/2013/06/Z-pudelek-po-zapalkach.html. Za jakiś czas postarzane mebelki staną się częścią mojego nowego miniaturowego pomysłu :-)

czwartek, 15 stycznia 2015

W ostatnim czasie pracowałam nad ramkami z miniaturkami - powstało pięć. Tak się złożyło, że wszystkie są w wersji niebieskiej dla chłopców. Większość zabawek umieszczonych na drewnianych półeczkach to dziecięce guziki; pluszowe misie zrobiłam z drucików kreatywnych, wieszaki ze spinaczy biurowych. Na zegarach zrobionych z nakrętek została umieszczona godzina urodzenia.

Druga z ramek, zrobiona dla chłopczyka o imieniu takim samym jak imię mojego siostrzeńca, zgodnie z życzeniem, zawiera także miniaturową wagę z wagą urodzeniową dziecka, kalendarz z zaznaczoną datą urodzenia i miarkę wzrostu ze wzrostem maleństwa :-)

wtorek, 13 stycznia 2015

Temat zrzucania wagi robi się bardzo popularny w okolicach nowego roku i stanowi chyba jedno z najczęstszych noworocznych postanowień :-). Katowanie się dietą, uprawianie sportu - są prostsze sposoby. Wystarczy się tylko zminiaturyzować, stanąć na miniaturowej wadze łazienkowej i liczyć na to, że pokaże ona równie miniaturowy wynik :-D. 

Miniaturowe wagi łazienkowe powstały w ostatnich dniach na potrzeby pewnego zamówienia, które pokażę niebawem :-) 

środa, 07 stycznia 2015

Myślałam i myślałam z czego tu zrobić miniaturowe miotły, aż w końcu przy myciu zębów wpadłam na pomysł, że szczoteczka do zębów to to co potrzebne jest mi nie tylko do codziennej toalety, ale i do tworzenia miniaturek. Sporym problemem okazało się znalezienie szczoteczek bez barwionych włókien, ale udało się. Ucięłam mini piłą końcówkę, przykleiłam uchwyt z pędzla, pomalowałam i miotły są gotowe. Zrobiłam też kilka miniaturowych mopów ze sznurka. Można już sprzątać miniaturowy świat :-)

czwartek, 18 grudnia 2014

Lampion udało mi się skończyć tydzień temu, ale zdjęcia powstały dopiero teraz. Na czas sesji zdjęciowej lampion opuścili lokatorzy - rycerze mojego syna, którzy zamieszkali w nim już chyba na stałe (wychodzą z niego tylko na czas wojny) ;-).

Miniaturowa scenka zawiera własnoręcznie wykonany fotel, zegar stojący, choinkę, kominek, lampę, mini lampion i podłogę. Jako dywanik wykorzystałam filcową podkładkę pod kubek, na kominku ustawiłam też mini choineczkę i misia zakupione za grosze w pasmanterii. Ściany wyłożyłam papierem ozdobnym. 

Do oświetlenia wykorzystałam lampkę LED, którą przykleiłam wewnątrz lampionu - światło pada na wykonaną przeze mnie lampkę, którą zawiesiłam za pomocą łańcuszka (o lampce tutaj: http://miniaturowyswiat.blox.pl/2014/07/Miniaturowe-lampy-i-swieczniki.html) i wydaje się, że to ona świeci ;-)

poniedziałek, 08 grudnia 2014

Dawno nic tu nie opublikowałam, ale nie oznacza to wcale, że porzuciłam temat miniaturek :-). Oto niektóre dowody:-). Kominek zrobiłam z drewna, pomalowałam farbami akrylowymi i pokryłam lakierem. Lampion powstał z balsy i drewnianych elementów do scrapbookingu. Pomalowałam go ostatecznie (po długim namyśle) białą farbą i podłączyłam własnoręcznie zrobione oświetlenie (muszę jeszcze pomalować baterię, ale jestem z siebie dumna;-) ). Zapałka jak zwykle pokazuje skalę wielkości. Kominek i lampion będą częścią miniaturowego pokoju zaaranżowanego w nieminiaturowym lampionie, który pokażę już niedługo :-)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających!

wtorek, 25 listopada 2014

W ostatnim czasie mój wolny czas pochłania tworzenie ramek z miniaturkami. Kilka przykładowych zamieszczam poniżej :-)

sobota, 15 listopada 2014

"Do Świąt jeszcze sporo czasu" - kto zajmuje się rękodziełem wie, że to nie do końca prawda. Przygotowanie ozdób świątecznych (zwłaszcza robionych samodzielnie) bywa bardzo pracochłonne, ale i również czasochłonne. Dlatego, mimo iż dopiero połowa listopada, postanowiłam zrobić filcowe choinki i  oto są :-)

czwartek, 06 listopada 2014

Staram się nie ulegać przedświątecznemu szaleństwu, które w tym roku zaczęło się zaraz po 1 listopada. Choć nie ukrywam, że uwielbiam atmosferę grudniowych Świąt obecną również w sklepach (to jedna z moich słabości). W każdym razie w grudniu czeka mnie  jarmark, na który przygotowania trzeba zacząć wcześniej. To moja pierwsza w tym roku bombka z miniaturowym wnętrzem. Powstała przez pomalowanie przezroczystej bombki akrylowej białą farbą, przyozdobieniu koronką i wstążką i dorobieniem miniaturowej zawartości, gdzie motyw przewodni stanowią koty (co nie jest nowością) ;-). 

Dziękuję za odwiedziny na blogu!

poniedziałek, 20 października 2014

Dawno mnie tu nie było, oj dawno... Nie oznacza to jednak, że porzuciłam moją miniaturyzację ;-). Po prostu po poprzedniej publikacji ilość osób chcących ramkę dla dziewczynki była dość spora i czas pochłaniała mi właśnie praca nad tymi projektami. 

Dzisiaj dla odmiany (po tygodniach różu) będzie niebiesko. Skończyłam niedawno pracować nad ramką z miniaturkami dla chłopca - zrobiłam ją dla mojego kochanego Siostrzeńca i mam nadzieję, że już wkrótce mu ją przekażę :-). 

Tak jak poprzednio meble zrobiłam z drewna balsy, zegar z nakrętki i zawieszki, wieszak na ubrania ze spinacza, a misia z drucika kreatywnego. Część zabawek to guziki wyszperane w różnych pasmanteriach, natomiast bębenek, klocki i bączek to zabawki choinkowe, które przemalowałam.

środa, 17 września 2014

W ostatnich dniach udało mi się skończyć ramkę na zdjęcia z miniaturkami, która będzie prezentem dla córeczki mojej przyjaciółki. Meble zrobiłam z drewna balsy, zegar z nakrętki i zawieszki, lampę z koralika i kartonu. Na półeczkach znajdują się również zabawki mojej własnej produkcji: modelinowa sowa, laleczka, drewniany domek i misie, które zrobiłam z tzw. drucików kreatywnych. Wieszak na ubrania powstał z różowego spinacza, napis z imieniem - z koralików. Różową ramkę na zdjęcie (która nie jest mojej produkcji) zamontowałam w sposób umożliwiający wyjmowanie zdjęcia i jego zamianę na inne.

Pozdrawiam serdecznie odwiedzających!

wtorek, 09 września 2014

Klimaty górskie na zamówienie, czyli miniaturowe oscypki, powstały jakiś czas temu :-) Zrobiłam je z modeliny, deseczki są drewniane. Udało mi się też zrobić magnesy na lodówkę z książkami, kałamarzami, świecznikiem i innymi drobiazgami. W sobotę 6 września znalazły one swoich właścicieli podczas "Narodowego Czytania" w Parku Kościuszki w Katowicach.

niedziela, 31 sierpnia 2014

Pracę nad podpórką skończyłam parę dni temu. Wszystkie mebelki są wykonane ręcznie przeze mnie, podobnie jak dywan, podłoga, świecznik i miniaturowe książeczki. Całość dopełniają: figurki słoni (zawieszki do biżuterii), zegar, okulary (zawieszka), figurka anioła, filiżanka z tacą (elementy biżuterii) i oczywiście kot. 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających bloga!

czwartek, 21 sierpnia 2014

Praca nad miniaturowymi książkami była dość czasochłonna, ale udało się i oto są :-). Do tego powstały też miniaturowe kałamarze; wszystko to będzie częścią większego projektu, nad którym teraz pracuję :-)

11:22, jola-1986
Link Komentarze (1) »
czwartek, 07 sierpnia 2014

Miniaturowe, modelinowe mięso, a także deski do krojenia i noże zrobiłam kilka dni temu. Ważna informacja: przy produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę. 

środa, 30 lipca 2014

W ostatnim czasie pracowałam nad podpórką do książek - miała być dla dziewczynki i z przewagą koloru różowego i  taka właśnie jest :-). Łóżko zrobiłam z puzzli drewnianych - pomalowałam i ozdobiłam techniką decoupage. Pościel uszyłam, materac jest z filcu. Na łóżku siedzi wykonany przeze mnie z modeliny miś. Półeczka ścienna jest mojego autorstwa, a znajdujące się na niej zabawki pochodzą z pchlego targu. Zegar to stara tarcza włożona w różową nakrętkę. Obraz z kotkami jest wydrukowany. Dywanik powstał ze sznurka, a jako domek dla lalek wykorzystałam domek zrobiony dawno temu na warsztatach z ceramiki :-). W rogu łóżka jest wieszak, których ostatnio zrobiłam baaardzo dużo ze zwykłych, biurowych spinaczy. 

piątek, 18 lipca 2014

Czas nie omija nikogo - nawet Miniaturowego Świata. Choć tu jest jakby inaczej - wskazówki w zrobionych przeze mnie zegarach niezmiennie pozostają na swoich miejscach ;-). 

piątek, 11 lipca 2014

W ostatnim czasie pracowałam nad miniaturowym łóżkiem i dzisiaj przedstawiam efekt (jeszcze nie jestem pewna czy ostateczny) :-). Łóżko zrobiłam z drewnianych deseczek i patyczków do szaszłyków.  Uszytą pościel i materac można wyjąć :-)

sobota, 05 lipca 2014

 Doszłam ostatnio do wniosku, że artykuły wędkarskie to świetny materiał do tworzenia miniaturek. Jako pierwsze zostały wykorzystane kotwice wędkarskie w różnych rozmiarach, które stały się bazą do stworzenia miniaturowych żyrandoli i świeczników ściennych. Resztę uzupełniły elementy do tworzenia biżuterii. Lustra przy świecznikach wycięłam z płytki CD. Miniaturowe żyrandole niestety nie świecą - no może poza jednym - tym ze świeczkami, które można przecież zapalić :-) 

poniedziałek, 30 czerwca 2014

 Wczoraj pierwszy raz uczestniczyłam w jarmarku rękodzieła jako wystawca :-). VI Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła odbył się w parku przy Pałacu Mieroszewskich w Będzinie – siedzibie Muzeum Zagłębia i wzięło w nim udział 110 wystawców. Niespodzianką było dla mnie to, w jakim tempie znikały miniaturki z mojego stoiska (wieczorem nie było już prawie nic - zdjęcie poniżej ok godz. 15.30), ale też to, że miłośnicy miniatur i domków dla lalek to nie tylko dzieci, ale i panie (i panowie!) w wieku nawet 70+. I spotkała mnie jeszcze jedna niespodzianka - wyróżnienie w konkursie dla rzemieślników i twórców rękodzieła „O złoty cyganek”. Przedmiot konkursowy - podpórka z miniaturową scenką - znajdzie się w zbiorach działu etnograficznego Muzeum Zagłębia :-). 

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin