ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
piątek, 28 lipca 2017

Dla małego Tymona zrobiłam ramkę-metryczkę z miniaturowym wnętrzem jako prezent na chrzest od jednej z Pań :-) Mebelki zrobiłam z drewna, zamieściłam kalendarz z datą przyjścia na świat, zegar z godz urodzenia, zdjęcie, imię i tabliczkę upamiętniającą chrzest maluszka oraz malutki drewniany krzyżyk :-)

Pani Kasia kocha dwie rzeczy - swojego pieska - jamnika i robótki na drutach :-) I właśnie te dwie pasje miałam uwzględnić w lampionie, który dla Pani Kasi urządzałam :-) Stworzyłam salonik z fotelem, stołem, regałem i lampą, które wykonałam z drewna :-) Zrobiłam również koszyczek i miniaturowe włóczki, na ścianie zamieściłam zdjęcia pieska przesłane przez Panią Kasię.

Dzisiaj lampion dla małej księżniczki, który miałam przyjemność wykonać na zamówienie Pani Pauliny :-) Mebelki wykonałam z drewna, we wnętrzu zamieściłam kalendarz z datą urodzenia, zegar z godz przyjścia na świat, imię i przesłane mi zdjęcia :-) I pochwalę się - moje lampiony znalazły się jako jedna z propozycji prezentów na roczek dla dziecka na blogu http://izulekcieurzadzi.pl/konkurs-2-pomysly-prezenty-1-ro…/ 

Macie takie miejsca, które kochacie tak bardzo, że chcielibyście je jakoś uwiecznić, by móc wracać do nich gdy tylko chcecie? Ulubiony kącik w kuchni, salon, pokój dziecięcy? Pani Magdalena chciała, żebym stworzyła miniaturę salonu jej rodziców - więc wykonałam taką na podstawie zdjęć, które mi przesłała. Mebelki zrobiłam z własnoręcznie z drewna, kanapy obiłam tkaniną, na ścianie zamieściłam przesłane mi zdjęcie :-)

 

Jak powiedział Josh Billings: "W życiu są dwie rzeczy na które tak naprawdę nigdy nie jesteśmy gotowi: BLIŹNIAKI" :-) Dzisiaj lampion szczególnie bliski mojemu sercu - sama mam siostrę bliźniaczkę (nie, nie ma jej na facebooku ;-) ). Dla Pani Aleksandry urządziłam w lampionie wnętrze dla bliźniąt - z piętrowym łóżkiem, komodą, imionami, datą urodzenia, zdjęciami maluszków :-)

Wygląda na to, że sam Sherlock Holmes urządził się w lampionie :-) Na zamówienie Pani Dominiki stworzyłam wnętrze nawiązujące właśnie do tej tematyki. Miniaturowe meble, kominek i zegary zrobiłam z drewna, fotele "obiłam" dodatkowo ekoskórą". We wnętrzu znalazły się książki, czaszki, świecznik i inne dodatki :-) 


niedziela, 16 lipca 2017

Dzisiaj miniaturowy gabinet fizjoterapii, który miałam przyjemność wykonać dla Pani Beaty :-) Mebelki zrobiłam z drewna, na ścianie zamieściłam przesłane mi przez Panią Beatę zdjęcie i plakaty :-) Udanego weekendu dla wszystkich!!

Dzisiaj jedna z dwóch ramek-metryczek z miniaturowym wnętrzem, które wykonałam na zamówienie Pani Pauliny :-) Mebelki zrobiłam z drewna, we wnętrzu zamieściłam kalendarz z datą przyjścia na świat malutkiej, zegar z godz urodzenia, wzrost, wagę, imię i zdjęcie :-)

Dzisiaj magiczny lampion, który miałam przyjemność wykonać dla Pani Aliny :-) Mebelki zrobiłam z drewna, we wnętrzu zamieściłam kociołek z aromatyczną zupą z suszonych skrzydeł nietoperza doprawioną oczami pająka ;-) Na wykonanym przeze mnie z drewna regale znalazła się sowa, pajęczyna, szklana kula, mikstury i eliksiry i zwoje z mapami :-) Nie zabrakło również miotły :-D

Uwielbiam urządzać miniaturowe wnętrza dla maluszków – robić mebelki, dobierać kolory, dodatki i zastanawiać się, czy może za jakiś czas te małe oczka spojrzą na pokoik wykonany specjalnie dla nich i będzie on się im podobał :-) Dzisiaj jeden z takich pokoików, który stworzyłam dla małego Wojtusia. Na zamówienie Pani Marioli. Mebelki zrobiłam z drewna, we wnętrzu zamieściłam kalendarz z datą przyjścia na świat, zegar z godz. urodzenia, imię i przesłane mi zdjęcia :-) Obok okna zawiesiłam wykonaną własnoręcznie girlandę z gwiazdek :-)

Czas trochę poćwiczyć :-) Dzisiaj miniaturowa siłownia, która była prezentem na 18-te urodziny od Pani Wioletty dla jej chrześniaka - miłośnika siłowni i deskorolki :-) Od Pani Wioletty dostałam zdjęcia sprzętów, które wykonałam w miniaturze przy użyciu drewna i skaju :-) Ostatnie zdjęcie prezentuje siłownię w rzeczywistości :-)

wtorek, 04 lipca 2017

Nowy tydzień trzeba zacząć od czegoś nowego :-) Była już ramka domek dla chłopczyka, więc dzisiaj ramka dla dziewczynki, którą wykonałam na zamówienie Pani Magdy dla małej Julki :-) Mebelki zrobiłam własnoręcznie z drewna, zamieściłam kalendarz z datą urodzenia, zegar z godz przyjścia na świat, imię (i nazwisko na życzenie klientki), miarkę wzrostu i zdjęcie malutkiej 

Miło się zatrzymać na chwilę, usiąść z książką w fotelu i wypić filiżankę kawy lub herbaty :-) Przynajmniej w weekend :-D Przynajmniej w miniaturze :-D Dzisiaj lampion z salonem dla Pani Kasi w jasnej, ciepłej kolorystyce :-)Mebelki zrobiłam z drewna, na regale umieściłam miniaturowe książeczki, a na ścianie zamieściłam również przesłane mi zdjęcia :-)

Dzisiaj zapraszam do miniaturowego biura :-) Na zamówienie Pani Aldony wykonałam w lampionie biuro firmy brukarskiej :-) Mebelki zrobiłam własnoręcznie z drewna, na ścianie zamieściłam przysłane mi miniatury listów referencyjnych :-) Na biurku znajduje się miniaturowy katalog kostki brukowej :-)

Dzisiaj lampion dla małej Marysi, który wykonałam na zamówienie Pani Dominiki :-) Mebelki zrobiłam z drewna, na ścianie zamieściłam kalendarz z datą urodzenia, zegar z godz. przyjścia na świat i zdjęcia :-) Na komodzie ustawiłam z "klocków" imię dziewczynki :-)No i mamy lato. Wszyscy myślą o wakacjach tylko pszczoły uwijają się od rana do wieczora jak branża hotelowa w tym okresie :-) Dzisiaj zatem pasieka, którą niedawno wykonałam dla Pani Agaty :-) Miniaturowe ule zrobiłam z drewna, wykonałam również własnoręcznie słoiki z miodem i tzw. podkurzacz z cienkiej blachy (przydaje się on, gdy przy ulach trzeba wykonać niezbędne prace, a rój jest rozdrażniony) :-)

Zakończenie roku szkolnego - nie tylko uczniowie czekali na ten dzień ;-)Dzisiaj lampion szkolny w drewnianej oprawie, który wykonałam dla Pani Agaty :-) Mebelki zrobiłam z drewna, na tablicy zamieściłam przesłany mi tekst, na na ścianie tablice edukacyjne :-) Życzę Wam udanych wakacji i urlopów!!!

czwartek, 22 czerwca 2017

Koniec roku szkolnego tuż tuż. Zazwyczaj nie robię spoilerów i staram się grzecznie czekać z publikacją prac aż minie termin ich wręczenia (a czasem i dłużej) :-) Czasami jednak, tak jak dzisiaj, dostaję pozwolenie na wcześniejszą publikację :-) Dzisiaj zatem miniaturowy gabinet odchodzącej na emeryturę Pani dyrektor jednej ze szkół, który wykonałam na zamówienie Pani Marty na podstawie przesłanych zdjęć. Mebelki zrobiłam z drewna - odzwierciedlając rzeczywiste wyposażenie gabinetu :-)

Dzisiaj nowy lampion z miniaturowym gabinetem stomatologicznym z własnoręcznie zrobionymi: fotelem i przyrządami dentystycznymi, który wykonałam na zamówienie jednej z Pań :-) W lampionie zamontowałam dwa źródła światła - jedno pełni funkcję lampy dentystycznej :-)

Dzisiaj lampion dla malutkiego Tymka, który miałam przyjemność wykonać na zamówienie Pani Joanny:-) Mebelki zrobiłam z drewna wzorując się na otrzymanych zdjęciach rzeczywistych mebli w pokoju maluszka. Na ścianach zamieściłam zdjęcia chłopczyka, kalendarz z datą przyjścia na świat i zegar z godziną urodzenia :-)

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21
Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin