ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
piątek, 30 sierpnia 2013

Pracuję nad kolejnym magnesem na lodówkę - musiałam zrobić do niego kilka nowych kuchennych drobiazgów: deskę do krojenia, sitko, chochlę, kieliszki, dzbanek i paterę. Przy okazji udało mi się zrobić pierwsze (niedoskonałe) próby z miniaturowym jedzeniem;).

poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Miniaturowe sprzęty kuchenne znalazły dla siebie nowe miejsce na półeczkach z drewna balsy. Ze względu na to, że półeczki w zamierzeniu są wiszące - postanowiłam zrobić z nich magnesy na lodówkę - udało się;).

Dziękuję serdecznie za odwiedziny na blogu:)

środa, 21 sierpnia 2013

Przez ostatnie dni w ramach odskoczni od wieczornego pisania doktoratu zrobiłam trochę różnych miniaturek - krzesło, młynek do kawy i taczki (myślę nad kolejnym miniaturowym ogrodem) :)

niedziela, 18 sierpnia 2013

Brakowało jej w mojej miniaturowej kuchni, ale już jest gotowa. Zrobiłam ją z drewna balsy. Pusto w niej póki co, ale to się zmieni;). Przy okazji zrobiłam jeszcze biały młynek do kawy.

Dziękuję za odwiedziny na blogu:)

środa, 14 sierpnia 2013

Meble kuchenne gotowe - brakuje lodówki i kuchenki. Wszystkie szafki i szufladki są otwierane :).Miniaturowy kran zrobiłam z koralików. 

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających bloga:)

piątek, 09 sierpnia 2013

Prace nad miniaturową kuchnią idą do przodu :). W międzyczasie zrobiłam nowe pojemniki na mąkę, sól i cukier, młynki do kawy, oraz cedzak i chochlę. Do ich wykonania użyłam balsy, drewnianych kostek, koralików, farb akrylowych i lakieru. 

 

środa, 07 sierpnia 2013

Rozpoczęłam pracę nad miniaturową kuchnią - dokładniej meblami kuchennymi (gdzieś muszę schować miniaturowe sprzęty kuchenne;) Od kilku dni tnę deski na kawałki;). Kuchnia to póki co niepełny stan surowy - brakuje chociażby frontów meblowych, ale wkrótce będzie gotowa (taką mam nadzieję;). Miniaturowy zlewozmywak (który wygląda może trochę bardziej jak umywalka) udało mi się umieścić w wyciętym miejscu w blacie. Zlewozmywak powstał w każdym razie z nakładki na antyperspirant;).

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających bloga:)

piątek, 02 sierpnia 2013

Tym razem trochę nowych miniaturowych przyborów kuchennych własnej produkcji - deski do krojenia, tłuczki do mięsa, nowa patera z guzików i sitko ;).

Pozdrawiam wszystkich zaglądających na bloga:)

środa, 31 lipca 2013

Szafę zrobiłam z drewna balsy. Drzwi są otwierane, a dolna szuflada wysuwana:). W międzyczasie zrobiłam także kilka następnych miniaturowych książek, z których powstały kolczyki;).

 

piątek, 26 lipca 2013

Kolejna miniaturowa sofa już gotowa:) 

Dziękuję wszystkim odwiedzającym bloga:)

10:45, jola-1986
Link Komentarze (3) »
środa, 24 lipca 2013

Dowiedziałam się przypadkiem, że tu, w Katowicach znajduje się Muzeum Najmniejszych Książek Świata położone na ul. Traktorzystów 5 (Piotrowice). Muzeum to powstało z inicjatywy syna  Zygmunta Szkocnego, który robił najmniejsze książki na świecie. Pierwszą miniaturkę zrobił w 1935 roku. W 1978 roku jego książka została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Na 28 stronach umieścił 24 litery alfabetu łacińskiego. Książeczka ma wymiary 1 na 0,8 mm, jest wielkości ziarnka maku. Książki robił aż do śmierci w wieku 93 lat. Ostatniej nie dokończył. Gdy umierał siedem lat temu, w swoim zbiorze miał 165 malutkich książek.

Ta historia tak mnie zafascynowała, że postanowiłam zrobić kilka miniaturowych książek:). 


poniedziałek, 22 lipca 2013

Na poprawę humoru przy problemach ze zdrowiem zrobiłam miniaturowe krzesło i stół;). Od razu poczułam się lepiej;).

Serdecznie pozdrawiam wszystkich odwiedzających bloga:).

piątek, 19 lipca 2013

Kolejny mebel już gotowy:).

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zaglądających na bloga:)

środa, 17 lipca 2013

Udało mi się zrobić miniaturową sofę- zdjęcia niestety nie są najlepszej jakości, bo robiłam je aparatem w telefonie. Ale na szczęście coś tam jednak widać;). Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających bloga:)

poniedziałek, 15 lipca 2013

Nie spodziewałam się, że zrobienie miniaturowego fotela będzie tak pracochłonne;). Ale w końcu się udało:).

piątek, 12 lipca 2013

Pojemniki na sól, cukier i mąkę zrobiłam z kondensatorów i koralików. Do zrobienia wałków do ciasta posłużyły mi drewniane kołki i wykałaczki. Przy robieniu miniaturowej patery z przykryciem wykorzystałam nakładki na śruby, koraliki i śrubkę:).

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy tu zaglądają:)

 

wtorek, 09 lipca 2013

Tak jak poprzednio zrobiłam ją z drewna balsy, a lustro z płytki CD. Szufladki są wysuwane:).

 

niedziela, 07 lipca 2013

Wykonałam ją również z drewna balsy. Szyby są z PCV, a uchwyty meblowe z nakładek na koraliki. Drzwi zamocowałam na zawiasach, dzięki czemu się otwierają i można tam coś (również miniaturowego) schować:) Dolna szufladka jest wysuwana.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich odwiedzających bloga:)

piątek, 05 lipca 2013

Do rodziny uszytych przeze mnie ślimaków dołączył nowy osobnik:). Mój synek oczywiście jest zachwycony - tylko że dla niego każdy ślimak jest super;). Zrobiłam też dwie zakładki do książek w kształcie filiżanek z herbatą. 

 

10:51, jola-1986
Link Dodaj komentarz »
środa, 03 lipca 2013

Z okazji przyjścia na świat mojego siostrzeńca zamiast tradycyjnej kartki z gratulacjami zrobiłam wózek (kartonowy - pomalowany farbami akrylowymi, koła drewniane) - muszę dorobić jeszcze uchwyt:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi: dekoracje
19:10, jola-1986
Link Dodaj komentarz »
Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin