ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
poniedziałek, 23 stycznia 2017

Dla Pani Małgorzaty wykonałam miniaturę jej salonu w lampionie na podstawie przesłanych zdjęć :-) Kominek i miniaturowe meble zrobiłam z drewna. Zrobiłam również miniaturowe rośliny doniczkowe, które zdobią salon Pani Małgosi i firankę wraz z zasłoną w oknie. Po pokoju przechadza się kot :-) 


piątek, 20 stycznia 2017

Dla Pani Karoliny urządziłam w lampionie wnętrze dla maluszka :-) Mebelki i karuzelkę nad łóżeczko zrobiłam z drewna, na ścianie zamieściłam zdjęcia oraz datę i godz. urodzenia :-) 

środa, 18 stycznia 2017

Na zamówienie Pani Joanny wykonałam ramkę-metryczkę dla malutkiej Oli z miniaturowym wnętrzem :-) Mebelki zrobiłam z drewna, we wnętrzu zamieściłam zegar z godz. urodzenia, kalendarz z zaznaczoną datą przyjścia na świat, imię, miarkę wzrostu i zdjęcie :-) 

poniedziałek, 16 stycznia 2017

Dzisiaj blue monday - czyli najbardziej depresyjny dzień w roku... Na poprawę humoru przesyłam Wam Kochani trochę wiosny :-) Dzisiaj lampion dla Pani Jadwigi - miłośniczki ogrodów i motyli :-) Ławeczkę, stół i tacę wykonałam z drewna. Na kwiatach zasiadły motyle; na stole leży miniaturowa książka o tych niesamowitych owadach :-) 

piątek, 13 stycznia 2017

Dzisiaj lampion dla małej księżniczki w złocie, szarości i bieli, który wykonałam dla Pani Pauliny :-) Mebelki wykonałam z drewna, na ścianie zamieściłam kalendarz z datą urodzenia, zegar z godz. przyjścia na świat i zdjęcia :-) 

środa, 11 stycznia 2017

Czasami ma się takie miejsca, w które chciałoby się tak czy inaczej uwiecznić, by móc do nich wracać w każdej chwili :-) Dzisiaj duży lampion (wys. 44cm) z miniaturowym wnętrzem :-) Dla Pani Beaty wykonałam drugi już lampion - tym razem z kuchnią w stylu nowoczesnym na podstawie zdjęć. Mebelki zrobiłam z drewna, miniaturowe warzywa z modeliny :-) 

poniedziałek, 09 stycznia 2017

Dzisiaj lampion dziecięcy w odcieniach soczystej zieleni, który zrobiłam dla Pani Doroty :-) Mebelki wykonałam z drewna, na ścianie zamieściłam zegar z godz. urodzenia, kalendarz z datą przyjścia na świat i zdjęcia :-) Na komodzie znajduje się ułożone z "klocków" imię :-)

sobota, 07 stycznia 2017

Dzisiaj lampion, który urządziłam dla Pani Elżbiety :-) Powstało wnętrze w odcieniach bieli, szarości i starego złota nawiązujące do jej zainteresowań. Mebelki i zegar wykonałam z drewna. Na regale stoją książki, a na stole robótka z drutami :-) Obok fotela usiadł sobie kot :-) Dziękuję Pani Eli za zaufanie - jest to czwarty lampion, który miałam przyjemność dla Niej wykonać :-)

środa, 04 stycznia 2017

Dzisiaj lampion taki, że aż zęby bolą :-) Dla Pani Małgosi wykonałam miniaturę gabinetu stomatologicznego :-) We wnętrzu znalazł się fotel dentystyczny, narzędzia, otwierane szafki i  dwa źródła światła - jedno pełni funkcję lampy dentystycznej :-)

poniedziałek, 02 stycznia 2017

Na zamówienie Pani Kasi wykonałam ramkę - metryczkę z miniaturowym wnętrzem. Mebelki wykonałam z drewna. We wnętrzu znalazło się zdjęcie chłopczyka, imię, wzrost oraz data urodzenia w miniaturowym kalendarzu i godz. urodzenia na zegarze :-)

czwartek, 29 grudnia 2016

Na zamówienie jednej z Pań z salonu kosmetycznego Klinika Pięknych Dłoni w Katowicach miałam przyjemność wykonać jego miniaturę w lampionie :-) Oryginalne wnętrze można obejrzeć na stronie http://www.pieknedlonie.pl/site/46/galeria.html. A tu w miniaturze :-)

wtorek, 27 grudnia 2016

Dla Pani Eweliny wykonałam lampion dziecięcy w wersji dla chłopczyka :-) Mebelki wykonałam z drewna, na ścianie zamieściłam przesłane mi zdjęcia oraz kalendarz z datą urodzenia i zegar z godz. przyjścia na świat :-) 

piątek, 23 grudnia 2016

Dzisiaj ostatnia już bombka przed Świętami - choć moja pierwsza z oświetleniem :-) Kocham miniatury, bo można z nich wyczarować wnętrze nawet na najmniejszej przestrzeni. Bombka ma średnicę 15cm i będzie prezentem dla córeczki mojej siostry, dla której będą to pierwsze Święta Bożego Narodzenia :-) Mebelki jak zawsze zrobiłam z drewna, na górze zamontowałam własnoręcznie wykonane oświetlenie :-)

Życzę Wam Kochani cudownych, magicznych, rodzinnych Świąt!!! 

wtorek, 20 grudnia 2016

Pozostając w tematyce zimowo-śniegowej wykonałam lampion dla alpinisty :-) To już trzeci lampion, który miałam przyjemność wykonać dla Pani Katarzyny :-) Mebelki i kominek zrobiłam z drewna, we wnętrzu umieściłam plecak oraz liny i uprzęże do miniaturowej wspinaczki ;-)

niedziela, 18 grudnia 2016

Na zamówienie Pani Gosi urządziłam wnętrze lampionu dla dziewczynki. Mebelki wykonałam z drewna, na ścianie zamieściłam tradycyjnie już zegar z godz. urodzenia i kalendarz z datą przyjścia na świat oraz zdjęcia i nietradycyjnie - miarkę wzrostu z zaznaczonym wzrostem urodzeniowym dziewczynki :-)

piątek, 16 grudnia 2016

Czujecie już zapach pierniczków? :-) Dzisiaj jeszcze jeden świąteczny lampion -  z choinką, oknem i fotelem oraz kotem :-) Choinkę wykonałam z gałązek, a fotel z drewna, cienkiej gąbki i materiału :-) 

środa, 14 grudnia 2016

Dla Pani Oli urządziłam miniaturowe wnętrze w lampionie - pokoik maluszka :-). Mebelki wykonałam z drewna, ściany i dodatki zrobiłam tak, by jak najbardziej odzwierciedlały dodatki w rzeczywistym pokoju chłopczyka :-) Od Pani Oli dostałam również zdjęcie pokazujące lampion na tle pokoiku - dziękuję :-)

poniedziałek, 12 grudnia 2016

Dla Pani Beaty wykonałam bożonarodzeniową salę szkolną w lampionie :-) Będzie on prezentem dla nauczyciela. Mebelki wykonałam z drewna, na tablicy zamieściłam fragment wiersza ks. Twardowskiego (ulubionego poety tej nauczycielki) nawiązujący do nadchodzących Świąt. Na biurku leży dziennik lekcyjny i stoi choinka :-)

sobota, 10 grudnia 2016

Na zamówienie Pani Ilony miałam przyjemność wykonać ramkę-metryczkę z miniaturowym wnętrzem :-) Mebelki wykonałam z drewna, zamieściłam zegar z godz. urodzenia, kalendarz z datą przyjścia na świat, imię i zdjęcie dziewczynki :-)

środa, 07 grudnia 2016

Wczoraj, poza mikołajkami, był kalendarzowy Dzień Anioła :-) Kiedy pracowałam nad tym lampionem myślałam o tym, że mam w znajomych wiele osób, które zasługują na to miano: osoby, które opiekują się na co dzień chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi, organizują zbiórki na różne cele, pomagają zwierzakom w schroniskach albo pozwalają, by ich domy stały się domem tymczasowym (choć nie raz na bardzo długo) dla bezdomnych kotów i psów. Znam osoby, które tworzą anioły tak piękne, że ich obecność staje się odczuwalna :-) I zauważyłam także, że mam w znajomych całą masę aniołów, które sprawiają, że mi też rosną skrzydła.

Dla Pani Agaty urządziłam w lampionie miniaturowe wnętrze z motywem aniołów - był on prezentem dla osoby, która je kolekcjonuje. Mebelki wykonałam z drewna. We wnętrzu zamieściłam figurki aniołów, obrazy i książkę o tej tematyce :-) 

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19
Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin