ręcznie wykonane miniaturki, kolekcjonerskie mebelki dla lalek i inne akcesoria w skali 1:12
Kategorie: Wszystkie | Miniaturowe ogrody
RSS
środa, 07 czerwca 2017

Dzisiaj mój drugi lampion dla nauczycielki przedszkola, który wykonałam dla Pani Eweliny w jasnej, radosnej kolorystyce :-) Mebelki zrobiłam z drewna, na ścianach zamieściłam zdjęcie klasowe i podziękowania :-)

Dzisiaj jeden z dwóch lampionów z miniaturowym wnętrzem, które miałam przyjemność wykonać dla Pani Basi :-) Mebelki zrobiłam z drewna, na ścianie zamieściłam zdjęcia dziewczynki, modlitwę do Anioła Stróża i zegar z godz. urodzenia. Na komodzie obok łóżka-domku umieściłam kalendarz z datą przyjścia na świat :-)Kochani życzę Wam dzisiaj pięknego dnia :-) Mój będzie cudowny z kilku powodów. Jednym z nich jest to, co napisała do mnie Pani Sylwia po wręczeniu zamówionego ode mnie lampionu muzykowi, Panu Waldkowi Pasternakowi :-) Szczerze się wzruszyłam, kiedy to przeczytałam. Za pozwoleniem Pani Sylwii przytaczam tutaj jej słowa: " Jeszcze raz chciałam Pani bardzo podziękować! Za rzetelność wykonania, za terminowość, kontakt i bezpiecznie wysłaną paczkę....ale najbardziej za wnętrze tego lampionu....po tylu latach znajomości, w oczach tego mężczyzny po raz pierwszy zobaczyłam łzy wzruszenia. Dokonała Pani czegoś niesamowitego!". Praca nad lampionem dla Pani Sylwii trwała sporo czasu, mebelki, mikrofon i pianino wykonałam własnoręcznie z drewna, we wnętrzu zamieściłam również miniaturkę ulubionego psa Pana Waldka :-)

Dzisiaj lampion - prezent z okazji Dnia Mamy od Pani Kasi dla jej mamy :-) Mebelki wykonałam z drewna, pojemniki na sól i cukier oraz sito z koralików :-) Na ścianie zamieściłam przesłane mi zdjęcia. Wszystkim Mamom życzę samych szczęśliwych chwil, duuużo siły i radości z pociech zarówno tych duuuużych jak i małych ♥

czwartek, 25 maja 2017

Dzisiaj lampion dla malutkiego Oliwiera, który miałam przyjemność wykonać na zamówienie Pani Pauliny :-) Mebelki zrobiłam własnoręcznie z drewna, na ścianach zamieściłam zdjęcia chłopczyka, kalendarz z datą urodzenia i zegar z godz. przyjścia na świat, a na kodzie imię i tabliczkę z wagą i wzrostem :-)

Dzisiaj lampion ślubny dla prawdziwych miłośników czekolady :-) . Pani Ani zależało, by wnętrze nawiązywało do pijalni czekolady, w której pracują narzeczeni :-) Mebelki zrobiłam z drewna, fotele obiłam ekoskórą w czekoladowym odcieniu :-) Na stoliczku znajdują się filiżanki i ciacho z masy plastycznej :-) Na ścianach z motywem czekoladek zamieściłam zdjęcie narzeczonych i jakże życiowe motto: "Wszystko, czego potrzeba to miłość - ale odrobina czekolady tu i tam nie zaszkodzi"Kocham robić, to co robię :-) Na zamówienie Pani Agnieszki zrobiłam ramkę-metryczkę w odcieniach szarości i mięty dla malutkiego Marcelka. Mebelki zrobiłam własnoręcznie z drewna. Zamieściłam zegar z godz. urodzenia, kalendarz z datą przyjścia na świat, miarkę wzrostu, imię i zdjęcie :-)

Dla Pani Oliwii zrobiłam miniaturowy gabinet stomatologiczny w lampionie na podstawie przesłanych zdjęć w kremowo-białej kolorystyce :-). W lampionie zamontowałam dwa źródła światła: jedno z nich pełni funkcję lampy dentystycznej :-)

Na zamówienie Pani Marzeny wykonałam dwa lampiony z miniaturowym wnętrzem dla jej córeczek :-) Dzisiaj pierwszy z nich. Od Pani Marzeny dostałam zdjęcia mebelków, których miniatury miały znaleźć się we wnętrzu. Mebelki wykonałam z drewna, zamieściłam również zdjęcie, miniaturę plakatu, który dziewczynki mają u siebie w pokoikach, zegar z godz. urodzenia, kalendarz z datą przyjścia na świat, imię i znak zodiaku :-)

wtorek, 16 maja 2017

Lubicie czytać książki? Ja kocham czytanie, choć przyznam, że w ostatnim czasie są to głównie książki z literatury dziecięcej czytane codziennie wieczorem mojemu synkowi (przyznam, że niektóre z nich wciągają i mnie :-D ) Dzisiaj książka skrywająca w swym wnętrzu miniaturowy świat, której właścicielką została Pani Iza :-) Mebelki, kominek i zegar zrobiłam z drewna, torebeczkę na komodzie ze skóry :-) We wnętrzu zamontowałam również oświetlenie :-)Wszystko dopasowałam tak, by książka mogła się bez trudu zamykać :-)

Na zamówienie Pani Angeli zrobiłam lampion z miniaturowym wnętrzem dla jej przyjaciółki - matematyczki :-) Mebelki - jak również miniaturowe przybory matematyczne - wykonałam z drewna, na ścianie zamieściłam tablice edukacyjne z matematyki, a na tablicy - życzenia:-)

sobota, 13 maja 2017

Dzisiaj lampion nawiązujący do Harrego Pottera w nowej drewnianej oprawie :-)To jeden z dwóch lampionów, które miałam przyjemność wykonać dla Pani Małgorzaty :-) Mebelki zrobiłam z drewna, sowę i kapelusz z modeliny, miotłę ze sznurka :-) Zamieściłam również szklaną kulę, zwoje i magiczne mikstury ze skrzydeł nietoperza i pajęczyn ;-)

Dzisiaj lampion dla małego marynarza, który miałam przyjemność urządzić dla Pani Joanny :-) Mebelki wykonałam własnoręcznie z drewna. We wnętrzu zamieściłam przesłane mi zdjęcia, kalendarz z datą urodzenia i zegar z godz. przyjścia na świat :-). Zamieściłam również kotwicę i drewniany statek :-)wtorek, 09 maja 2017

Maj to niewątpliwie miesiąc komunijny :-) Dla Pani Wiesławy wykonałam dwa lampiony w tej tematyce :-) Zależało mi, by we wnętrzu dyskretnie wkomponować dodatki nawiązujące do tego sakramentu, tak, by całość nie krzyczała: jestem 1001 pamiątką komunijną, a jednocześnie odnosiła się do tego niewątpliwie jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu Małgosi, dla której lampion był prezentem. Biurko i krzesło zrobiłam własnoręcznie z drewna. Zamieściłam kalendarz z datą komunii, Pismo św., miniaturowy różaniec i figurkę aniołka. Znalazły się tu również książki, zdjęcie, imię dziewczynki i ulubiony piesek :-)

poniedziałek, 08 maja 2017

Dzisiaj lampion z miniaturowym wnętrzem dla malutkiej Ani, który miałam przyjemność wykonać na zamówienie Pani Iwony  Mebelki wykonałam własnoręcznie z drewna, we wnętrzu zamieściłam kalendarz z datą urodzenia, zegar z godz. przyjścia na świat, imię i przesłane mi zdjęcia .


sobota, 06 maja 2017

Przed zakończeniem roku dla maturzystów przeżywałam prawdziwe oblężenie :-) Dzisiaj lampion z salą szkolną i przesłanym mi autorskim wierszykiem na tablicy, który miałam przyjemność wykonać dla Pani Natalii. Mebelki wykonałam własnoręcznie z drewna, na ścianie zamieściłam otrzymane zdjęcie klasowe. Tegorocznym maturzystom życzę połamania piór :-D

środa, 03 maja 2017

Na zamówienie Pani Żanety zrobiłam ramkę-metryczkę dla malutkiej Zosi :-)Mebelki wykonałam własnoręcznie z drewna, we wnętrzu zamieściłam kalendarz z datą urodzenia, zegar z godz. przyjścia na świat, imię, miarkę wzrostu i zdjęcie :-)

poniedziałek, 01 maja 2017

Dla Pani Magdaleny wykonałam miniaturową biblioteczkę w lampionie :-) Mebelki zrobiłam własnoręcznie z drewna, na regale zamieściłam książki, na ścianie obraz miniaturowego herbu przesłany mi przez Panią Magdę :-) 

piątek, 28 kwietnia 2017

Za oknem szaro i buro - zapraszam więc dzisiaj do miniaturowego ogrodu, w którym zawsze jest ciepło :-) Lampion wykonałam na zamówienie Pani Iwony - jako prezent dla mamy :-). Miniaturowe meble zrobiłam z drewna, poduszeczkę uszyłam, na stole zamieściłam książkę - przewodnik po Beskidach (mama Pani Iwony kocha te góry).

czwartek, 27 kwietnia 2017

Jak tu nie kochać swojej pracy, jak tworzy się miniaturowe pokoiki dla takich słodkich bobasów? Dla małej Elenki zrobiłam w lampionie wnętrze w odcieniach mięty i różu :-) Mebelki wykonałam z drewna, zamieściłam kalendarz z datą urodzenia, zegar z godz. przyjścia na świat i tabliczkę z wagą urodzeniową i wzrostem oraz przesłane mi zdjęcia :-)

Zakładki:
Kontakt: jolanta.rypien@gmail.com, facebook: Jolanta Rypień-Wilczek
Wszystkie zaprezentowane prace, jak i zdjęcia są mojego autorstwa. Nie zezwalam na ich powielanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia.
Tagi
Darmowy licznik odwiedzin